Naga MarketsWtorkowa sesja na amerykańskich parkietach była stosunkowo dobra dla byków. Po krótkotrwałych problemach po godzinie 16 kupujący zabrali się do odrabiania strat i wyprowadzili wszystkie główne indeksy ponad poziomy z poniedziałkowego zamknięcia.

Na przecenę w rejonach godziny 16 wpływ miał bardzo słaby odczyt indeksu zaufania konsumentów, czyli Conference Board, który w kwietniu wyniósł 95,2 punktu wobec prognozowanych 102,5 punktu.

• Dow Jones: +0,40%
• S&P500: +0,28%
• NASDAQ: -0,10%

Sesja pokazała, że po zejściu indeksów poniżej kluczowych wsparć popyt zwiększa swoje zaangażowanie, czego efektem jest odbudowa rynku.

NASDAQ - wykres D1
NASDAQ – wykres D1

Najmocniejszą spółką spośród analizowanych przeze mnie był MERCK, który po publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał 2015 roku zdrożał o 5,04%. Inwestorów mocno ucieszył znacznie wyższy niż oczekiwano zysk na akcję, który wyniósł 0,85 USD wobec oczekiwań na poziomie 0,74 USD. Niestety choć zysk był lepszy niż oczekiwano to i tak słabszy niż rok wcześniej.

Po dwóch mocnych sesjach tempa nie zwolnił wczoraj MICROSOFT, drożejący wczoraj o 2,33%. Wzrost ten doprowadził cenę w rejon maksimów z 14 listopada 2014 roku. Ich potencjalne pokonanie otwierałoby sporych rozmiarów wolną przestrzeń do wzrostów.

MICROSOFT - wykres D1
MICROSOFT – wykres D1

Powody do zadowolenia mają też akcjonariusze AT&T, o którym pisałem wczoraj w analizie przed sesją. Spółka drożała przez cały dzień, ostatecznie osiągając poziom wyższy o 2,26% niż na poniedziałkowym zamknięciu.

Do najsłabszych spółek wczorajszego dnia należało APPLE tracące 1,58%. Nienajlepiej spisały się też akcje FACEEBOKA, taniejące o 1,5%.

Wyniki za pierwszy kwartał prezentował jeszcze PFIZER. I w tym przypadku raport pokazał większy niż oczekiwano zysk na akcję. Wyniósł on 0,51 USD wobec oczekiwań na poziomie 0,49 USD. Nie wpłynęło to jednak w sposób znaczący na notowania. O godzinie 22 spółka wyceniona została 0,32% poniżej poniedziałkowego poziomu.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here