Naga MarketsWtorkowa sesja na Wall Street przyniosła mocną przecenę. Wszystkie indeksy utknęły w bardzo wąskich zakresach wahań. Sytuacja techniczna S&P500 oraz DOW JONES nie zmienia się w sposób diametralny. Natomiast wykres NASDAQ wygląda dość interesująco.

Wczoraj poznaliśmy m.in. bilans handlu zagranicznego za marzec, który wyniósł -51,37 mld USD wobec prognoz na poziomie -41,3 mld USD. Następnie przedstawiony został indeks PMI dla usług za kwiecień. Odczyt był równy 57,4 punktu przy oczekiwaniach zlokalizowanych nieznacznie wyżej. Dane te nie zmieniły w sposób znaczący notowań na amerykańskich parkietach.

• Dow Jones: -0,79%
• S&P500: -1,18%
• NASDAQ: -1,55%

NASDAQ - wykres D1
NASDAQ – wykres D1

Po sporych wczorajszych spadkach najbardziej perspektywicznie dla niedźwiedzi zaczyna wyglądać NASDAQ, gdzie można się powoli pokusić o rozrysowanie RGR. W takim przypadku kurs znajdował by się aktualnie dokładnie na linii szyi poprowadzonej po trzech ostatnich dołkach. Jej potencjalne przebicie w dodatkowy sposób może zwiększyć aktywność podaży.

Z obserwowanych przeze mnie spółek nie rosła żadna. Najlepiej spisał się MC DONALD’S, który nie zmienił swojej wartości. Taki obraz tej statystyki dokładnie pokazuje jak wiele byki wczoraj miały do powiedzenia.

Jedną z mocniejszych spółek był też WALT DISNEY, który stracił tylko 0,2%. Nienajgorszą sesję ma też za sobą MERCK, przeceniony o 0,25%. Na wykresie tej spółki na razie nie widać zwiększonej presji podaży, a to może przerodzić się w jakiś większy ruch na północ jeśli tylko poprawi się ogólny sentyment rynkowy.

MERCK - wykres H4
MERCK – wykres H4

Wśród spółek najmocniej tracących na pierwszym miejscu należy wymienić INTEL, w przypadku którego przecena sięgnęła 2,39%. Mocno traciło też AT&T oddające 2,35% swojej wartości. Nienajlepszą sesję mają za sobą też akcjonariusze APPLE, które straciło 2,25%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here