Naga MarketsWtorek inwestorzy tradujący na Wall Streat zapamiętają jako słaby dzień. Wszystkie trzy główne indeksy zakończyły go poniżej poziomów odniesienia. Dodatkowo na wykresach dziennych wtorek pozostawił po sobie świece z wyraźnymi górnymi cieniami. Zawsze nie jest to oznaka siły rynku.
• Dow Jones: -0,03%
• S&P500: -0,21%
• NASDAQ: -0,14%
Na wykresie S&P500 widzimy, że wzrosty podczas wczorajszej sesji zostały zatrzymane w okolicach poziomów maksymalnych z 30 marca. Jeśli w tym momencie indeksy zawrócą w kierunku dolnych ograniczeń korekt w jakich się znajdują to w mojej opinii będą duże szanse na ich pogłębienie.

S&P500 - wykres D1
S&P500 – wykres D1

Wśród amerykańskich blue chips na wartości zyskiwało wczoraj 14 komponentów indeksu. Natomiast traciło 16.
Najmocniejszą z obserwowanych przeze mnie spółek był we wtorek JOHNSON&JOHNSON. Ten koncern farmaceutyczny i kosmetyczny popisał się wzrostem o 0,95%. M.in. o takiej możliwości zachowania się cen pisałem w analizie przed sesją. W tym momencie walorowi chyba bliżej do rozwiązania, w którym dominować mogliby kupujący, czyli utworzenia trzeciego dna. Gdyby sesja kończyła się dwie godziny wcześniej to jej wynik dla spółki byłby na pewno bardziej okazały.

Inną dobrze radzącą sobie spółką był BOEING z wzrostem o 0,92%.

BOEING - wykres D1
BOEING – wykres D1

Dobrze dzisiejszą sesję zapamiętają też akcjonariusze EXXON MOBIL, który zdrożał 0,73%.
Słabszy dzień zaliczył za to AMERICAN EXPRESS. Walor otworzył się luką bessy i ani na chwilę nie znalazł się nad kreską. Ostatecznie został przeceniony o 1,63%. Nienajlepiej spisały się też walory HP, które zostały o godzinie 22 znalazły się 1,29% poniżej ceny odniesienia. Do grona outsiderów zaliczyć też trzeba spółkę, którą opisywałem przed wczorajszą sesją. CATERPILLAR został przeceniony o 1,17% i perspektywę ataku na kluczowe opory trzeba będzie odłożyć w czasie.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here