Naga MarketsNa zachowanie się głównych amerykańskich indeksów podczas wtorkowej sesji duży wpływ wywierały minimum dwa czynniki. Pierwszym z nich była bliskość kluczowego oporu, który od kilku dni stanowi dla popytu bardzo skuteczną barierę. A drugi to wyniki finansowe przedstawiane przez kluczowe spółki notowane na parkietach za oceanem.

• Dow Jones: -0,47%
• S&P500: -0,15%
• NASDAQ: +0,41%

Wtorkową sesję tylko NASDAQ zakończył na plusie i znacząco przybliżył się do oporu wyznaczonego w tym przypadku przez szczyt z marca.

NASDAQ - wykres D1
NASDAQ – wykres D1

Z spółek przedstawiających wczoraj wyniki finansowe wyróżnić należy UNITED TECHNOLOGIES (zysk na akcję 1,51 USD wobec prognoz na poziomie 1,45 USD). Ostatecznie inwestorzy docenili zysk przewyższający prognozy wzrostem kursu akcji o 0,4%. Po publikacji raportu finansowego przeceniony o 0,38% został VERIZON, który osiągnął zysk na akcję 1,02 USD wobec oczekiwań na poziomie 0,95 USD.
Z spółek nie prezentujących wczoraj raportu z działalności, wyróżniał się FACEBOOK, drożejąc o 0,64%. Walor już na otwarciu mocno zyskiwał i wzrost ten prawie w całości udało się popytowi utrzymać do końca sesji. Dobrą sesję zaliczył też BOEING, który zdrożał o 0,49%.

DUPONT - wykres D1
DUPONT – wykres D1

Z obserwowanych przeze mnie spółek w bardzo słabym świetle zaprezentował się DUPONT, który został przeceniony o 2,95%. Spadki w tym przypadku zatrzymały się w rejonie ostatnich minimów. Ich ewentualna kontynuacja nie będzie oczywiście dobrze wyglądać na wykresie. Mocno tracił też AIG, którego wartość została obniżona o 1,51%. Nienajlepszy dzień mają też za sobą akcjonariusze JP MORGAN, którego akcje potaniały o 1,45%.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here