Naga MarketsPo weekendzie o jeden dzień dłuższym niż zazwyczaj do gry powróciły amerykańskie parkiety. Nie był to jednak udany powrót, ponieważ wszystkie główne amerykańskie indeksy mocno traciły na wartości.

Wczorajszy dzień przyniósł kilka informacji dotyczących amerykańskiej gospodarki. Poznaliśmy np. wartość indeksu PMI dla usług za maj. Odczyt na poziomie 56,4 był poniżej oczekiwań rynku. Opublikowano też Indeks zaufania konsumentów, czyli Conference Board za maj, który wyniósł 95,4 punktu wobec oczekiwać na poziomie 95 punktów.

Amerykański dolar umacniał się wobec euro przez cały dzień. Na zamknięciu notowań główna para walutowa notowana była na poziomie poniżej 1,09.

• Dow Jones: -1,04%
• S&P500: -1,03%
• NASDAQ: -1,11%

S&P500 - wykres dzienny
S&P500 – wykres dzienny

Jedną z lepiej radzących sobie spółek na amerykańskim parkiecie była ALTRIA. Walor zyskał 0,12% mimo nienajlepszego sentymentu rynkowego. Stosunkowo dobrze spisał się też DUPONT, który stracił niewiele, bo tylko 0,06% swojej wartości.

HEWLETT-PACKARD - wykres dzienny
HEWLETT-PACKARD – wykres dzienny

Zdecydowanie więcej było spółek wyróżniających się w negatywny sposób. Bardzo mocno przeceniony został HEWLETT-PACKARD oddając 4,14% swojej wartości. Sporo straciło też APPLE, bo tak trzeba określić cenę zamknięcia zlokalizowaną 2,2% poniżej ceny odniesienia. O 1,6% został przeceniony UNITED TECHNOLOGIES. Spadki dotknęły też dość wyraźnie EXXON MOBIL, przeceniony o 1,5%. Niewiele mniej, bo 1,49% straciły akcje FACEBOOKA.


Wszystkie opisane w materiale walory znajdują się w ofercie brokera ACFX, a analizy przygotowywane są przy użyciu programu dostępnego po założeniu darmowego konta demo. Natomiast po założeniu konta rzeczywistego możemy liczyć na 30% bonusu!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here