Naga MarketsWtorek przynosi mieszany układ na rynkach – dolar jest generalnie słabszy w przestrzeni G-10. Co z kursem złotego, euro, funtem i frankiem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Unia Europejska jest najprawdopodobniej gotowa na niestandardową umowę, tylko po to, aby uniknąć bezumownego Brexitu
  • The Sun twierdzi, że porozumienie może zostać zawarte już w przyszłym tygodniu 
  • EURUSD kontynuuje marsz w górę pomimo politycznego zamieszania wokół veta Polski i Węgier

EURUSD – w górę mimo zamieszania wokół veta

Wtorek przynosi mieszany układ na rynkach – dolar jest generalnie słabszy w przestrzeni G-10 z wyjątkiem NZD, wobec którego minimalnie zyskuje (0,09 proc.). Najbardziej traci wobec jena (0,28 proc.), korony norweskiej (0,27 proc.), czy też funta (0,18 proc.) – w tym ostatnim przypadku pojawiają się plotki, jakoby Unia Europejska miała być gotowa na niestandardową umowę, tylko po to, aby uniknąć bezumownego Brexitu (The Telegraph).

Z kolei The Sun twierdzi, że porozumienie może zostać zawarte już w przyszłym tygodniu (opinia szefa brytyjskich negocjatorów). Notowania GBPUSD powróciły ponad poziom 1,32 – oznajmił ekspert BOŚ.

Dolar z kolei zyskuje wobec tureckiej liry, ale i też walut naszego regionu (HUF 0,32 proc., PLN 0,31 proc,), oraz randa, peso, czy też rubla, czyli tych walut, które ostatnio były mocniejsze.

W tym wszystkim brakuje jednak wspólnego mianownika. Kontrakty na Wall Street są na płasko, po tym jak wczoraj indeksy zanotowały nieznaczne wzrosty wywołane informacjami nt. szczepionki od koncernu Moderna – dodał.

Notowania EURUSD kontynuują marsz w górę pomimo politycznego zamieszania wokół veta Polski i Węgier, jakie zostało zgłoszone na poziomie ambasadorów (czyli jest jeszcze do wycofania) wobec wieloletniego unijnego budżetu, oraz funduszu naprawczego. Pojawiły się głosy, że wątek funduszu wsparcia dla krajów poszkodowanych przez pandemię (wart nawet 1,8 bln EUR z grantami i pożyczkami) można będzie poddać innej ścieżce legislacyjnej (poprzez umowy międzynarodowe), tak aby nie doprowadzić do opóźnień w wypłatach transz pomocy (od początku 2021 r.).

Technicznie EURUSD, jeżeli wybije się ponad strefę 1,1865-80 to najpewniej także naruszy rejon 1,19, co otworzy drogę w stronę szczytu z 1 września przy 1,20. Niemniej bardziej byłoby to wynikiem słabego dolara na głównych układach, a nie silnego euro. Pozostaje, zatem uważnie zerkać na wahania globalnego sentymentu – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here