Naga MarketsWtorek na GPW: Zielono na WIG20. Zyskuje Alior, LPP, PZU i PKO. W odwrocie Dino i CCCWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych choć opornie to jednak pcha polski parkiet w górę. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,39% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • WIG20 zyskuje drugą sesję z rzędu i kończy powyżej 1800 pkt
  • Alior, LPP, PZU i PKO największymi wygranymi we wtorek
  • 154 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet znowu cały na zielono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 11 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,39%. Wolumen na GPW wyniósł ponad 59 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,1 mld zł. 154 spółek zakończyło dzień wyżej (40,0%), a 184 odnotowało spadek (47,8%). Z kolei 47 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Biomedlub oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka Alior Bank (WIG20)(+2,78%) oraz COGNOR (+29,30%), a silniej spadała firma Dino Polska (WIG20)(-4,50%) oraz GLCOSMED (-10,10%).

WIG20 walczy o utrzymanie poziomu 1800 punktów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Choć wzrost był znikomy, bo zaledwie o 0,39 procent, kurs zamknął się powyżej poziomu 1800 pkt neutralizując silny spadek z czwartku.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Tym samym jest to sygnał, iż impuls spadkowy nie powinien być póki co kontynuowany, a wzrost powyżej lokalnego oporu 1855 oraz 1884 otworzyłby drogę do kluczowego poziomu 1913 z celem na psychologiczny opór 2000. Z drugiej strony dopiero spadek poniżej lipcowego dołka 1735 przywróciłoby presję spadkową.

Alior Bank wzrasta we wtorek ponad 2,5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Alior Bank, która odnotowała wzrost o 2,78 procent kończąc sesję w okolicach 15 zł za akcję. Nieznaczne odbicie przychodzi po fali silnej deprecjacji aktywów banku, która można zaobserwować od połowy lipca. Aby mówić o powrocie do tendencji wzrostowej konieczne będzie przebicie lokalnego oporu 17,16 oraz czerwcowego maksimum w okolicach 18,80.

Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingview
Kurs Alior Banku na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Alior Bank przesunął termin publikacji raportu za I półrocze 2020 r. na 19 sierpnia – poinformowała spółka w komunikacie. Pierwotna data publikacji tego raportu była ustalona na czwartek, 6 sierpnia 2020 r.

Dino Polska największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o aż -4,50%. Jednak patrząc w szerszej perspektywie notowania systematycznie rosną, a wczorajszy impuls o przeszło 9% doprowadzić do ustanowienia historycznego maksimum w okolicach 232 zł za akcję. Główny poziom wsparcia 200 zł wydaje się być niezagrożony, a trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview
Kurs Dino Polska na interwale dziennym, tradingview

Akcjonariusze Dino Polska zdecydowali o przeznaczeniu całości zysku netto za 2019 rok w kwocie 381,2 mln zł na kapitał zapasowy, wynika z uchwał walnego zgromadzenia.

Działając na podstawie art. 395 § 2 pkt 2 Kodeksu spółek handlowych, zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia podzielić zysk netto za rok obrotowy 2019 w kwocie 318 201 tys. w ten sposób, że całość zysku zostaje przeznaczona na kapitał zapasowy spółki – czytamy w uchwale.

Zobacz również inne wiadomości nt. GPW z wtorku:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr notowania | notowanie dolara | cena ropy | kurs euro notowania | jsw notowania | jsw giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here