Naga MarketsWtorek na GPW: Zielono na WIG20. Wzrostom przoduje Tauron, CD Projekt i PGEWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, poniedziałkowa sesja, która przyniosła silną przecenę nie znalazła dziś kontynuacji po dotarciu do lokalnego wsparcia. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,64% tym samym negując wyhamowując presję z początku tygodnia.

  • WIG20 kończy wtorek na nieznacznym plusie
  • Tauron, CD Projekt i PGE największymi wygranymi wtorku
  • Ponad 180 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Lekko optymistycznie na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. 12 spółek z WIG20 zakończyły dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,64%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 50 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,1 mld zł. 187 spółek zakończyło dzień wyżej (48,8%), a 135 odnotowało spadek (35,2%). Z kolei 61 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były Play, CD Projekt oraz Biomedlub. Najmocniej rosła dziś spółka Tauron (WIG20)(+5,13%) oraz Termorex (+38,75%), a silniej spadała firma CCC (WIG20)(-5,48%) oraz Altustfi (-6,74%).

WIG20 broni się przed spadkami. Indeks ponownie na ważnym wsparciu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była chwilową ulgą kupujących po silnej wyprzedaży, która miała miejsce w poniedziałek. Tym samym indeks zamknął się drugą sesję z rzędu poniżej poziomu 1700 nieco powyżej górnego ograniczenia starej konsolidacji cenowej 1545-1673.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

W przypadku gdyby doszło do dalszych spadków kurs ponownie wpadnie w kwietniowo-majową konsolidację z najbliższym wsparciem na okrągłym poziomie 1600. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej lipcowego dołka 1738 wyhamowałoby presję sprzedających.

Tauron wzrasta we wtorek ponad 5%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Tauron, która odnotowała wzrost o 5,13%. To sprawiło, iż kurs ponownie oddalił się od wrześniowego minimum 1,8 tym samym wyrysowując lokalną formację podwójnego dna. Lokalne wsparcie stanowi poziom 1,73, którego pokonanie otworzyłoby drogę do marcowego maksimum 1,33. Z kolei wzrost powyżej okrągłego poziomu 2,0 umożliwiłby test lipcowego dołka w okolicach 2,28.

Kurs Tauron na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tauron na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem PGNiG podjęło decyzję, że do 30 listopada br. wydłuża wyłączność negocjacyjną na zakup 100 proc. spółki Tauron Ciepło – poinformowało we wtorek w komunikacie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). To już kolejne wydłużenie terminu negocjacji w tej sprawie.

W połowie czerwca br. PGNiG poinformowało o rozpoczęciu negocjacji w trybie wyłączności ze spółką Tauron Polska Energia na kupno 100 proc. udziałów w spółce Tauron Ciepło, kończąc tym samym proces badania due diligence. Wtedy wyłączność przyznana została na sześć tygodni.

CCC największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -5,48%. Notowania przedłużają deprecjację z poniedziałku po przebiciu okrągłego poziomu 50,0. Tym samym utorowało to drogę do kwietniowo-majowego podwójnego dna w okolicach strefy 38/40. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej oporu 50, a w konsekwencji przebicie 56,75 pozwoliłoby na zwiększenie prawdopodobieństwa scenariusza wzrostowego.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie CCC utworzyło i ujęło w sprawozdaniach finansowych rezerwy i odpisy, które będą miały istotny wpływ na wynik grupy za I półrocze 2020 roku. Rezerwy o charakterze czysto księgowym zostały oszacowane na poziomie 448,7 mln zł i wynikają głównie z wyceny przedsiębiorstwa Karl Voegele do wartości godziwej i przeklasyfikowania tej spółki do działalności zaniechanej z dniem 1 czerwca 2020 r. oraz z dokonanego odpisu na należności handlowe i pożyczki udzielone dla HR Group.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here