Naga Marketsbyk patrzący w wykresyWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych cały czas dodaje wiatru w żagle polskiej giełdzie. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 0,60% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 wzrasta trzecią sesję z rzędu
  • Tauron, KGHM i CCC największymi wygranymi we wtorek
  • Prawie 200 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Optymizm na GPW. Polski parkiet cały na zielono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko pozytywnym akcentem. Aż 15 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 0,60%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 64 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,8 mld zł. 194 spółki zakończyło dzień wyżej (48,4%), a 150 odnotowało spadek (37,4%). Z kolei 57 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, KGHM oraz PKN Orlen. Najmocniej rosła dziś spółka Tauron (WIG20)(+5,99%) oraz Nanogroup (+34,88%), a silniej spadała firma CD Projekt (WIG20)(-7,08%) oraz Prairie (-4,04%).

WIG20 kontynuuje trend wzrostowy. Coraz bliżej 2000 pkt.

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym notowania zamknęły się na poziomie 1970 pkt., co oznacza, iż brakuje już zaledwie 30 pkt. do psychologicznego poziomu oporu 2000 pkt. Przebicie tego poziomu otworzyłoby drogę do dalszego wzrostu cen z celem na tegoroczny szczyt 2200 pkt. Z drugiej strony główne wsparcie cenowe stanowi poziom 1884 pkt.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Tauron wzrasta we wtorek niemal 6%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Tauron, która wzrosła dziś o 5,99% docierając w okolice listopadowego maksimum 2,32. Dalszy wzrost i trwałe przebicie tego poziomu otworzyłoby drogę do czerwcowego maksimum 2,79 z celem na trzyletni szczyt na poziomie 3,26. Z drugiej strony główne wsparcie stanowi okrągły poziom 2,00 oraz strefa w okolicach październikowego dołka 1,70.

Kurs Tauronu na interwale dziennym, tradingview
Kurs Tauronu na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem Tauron Polska Energia ukończył główną fazę programu modernizacji bloków 200 MW w Elektrowni Łaziska, co gwarantuje wypełnienie standardów emisji zanieczyszczeń i wymogów w zakresie monitorowania emisji, które zaczną obowiązywać od 16 sierpnia 2021 r.. Wartość wykonanych prac to niemal 100 mln zł.

CD Projekt największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CD Projekt, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -7,08%. Była to również największa przecena na całym GPW, co zepchnęło kurs ponownie poniżej poziomu 400. Tym samym otworzyła się droga do listopadowego minimum 352 z celem na październikowy dołek 320. Wiele zależy od debiutu Cyberpunka 2077, który ma mieć miejsce już w najbliższy czwartek.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

CD Projekt jest zadowolony z tego, jak media branżowe przyjęły “Cyberpunk 2077” – poinformował prezes Adam Kiciński.

Jesteśmy zadowoleni z tego jak przyjęte zostało uniwersum Cyberpunka. Gra jest ogromna i wielopłaszczyznowa – widzimy, że recenzującym dziennikarzom bardzo spodobało się Night City, gameplay, przedstawiona historia i bohaterowie. Teraz z niecierpliwością czekamy na oceny graczy – napisał Kiciński w odpowiedzi na pytanie PAP Biznes.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here