Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, mimo nieudanego początku tygodnia dzisiejsza sesja ponownie wzbudziła nadzieje wśród rynkowych byków. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,86% tym samym hamując impuls spadkowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 wzrasta we wtorek niemal 2%
  • CDR, Allegro, JSW i KGHM największymi wygranymi
  • Ponad 160 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet odbija po słabym tygodniu

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno pozytywnym akcentem. Aż 15 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,86%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 67 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,8 mld zł. 163 spółki zakończyło dzień wyżej (40,4%), a 175 odnotowało spadek (43,4%). Z kolei 65 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, Allegro oraz Mercator. Najmocniej rosła dziś spółka CD Projekt (WIG20)(+8,81%) oraz Otlog (+21,71%), a silniej spadała firma PGNiG (WIG20)(-1,21%) oraz Atlantis (-16,89%).

WIG20 odrabia straty. Indeks blisko 2000 punktów

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja zanegowała impuls spadkowy, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym kurs ponownie zbliżył się w rejon psychologicznego poziomu oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100 z celem na zeszłoroczny szczyt 2200. Z drugiej strony główna strefa wsparcia w dalszym ciągu znajduje się w okolicach 1884 – 1913.

CD Projekt wzrasta we wtorek ponad 8%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CD Projekt, która ostatecznie wzrosła o 8,81% zamykając się na okrągłym poziomie 300 zł za akcję. Notowania najprawdopodobniej zmierzają w kierunku trzech ważnych poziomów oporu 320, 336 oraz 352. Dopiero ich trwałe przebicie zanegowałoby scenariusz spadkowy, który trwa od czasu premiery gry Cyberpunk 2077. Z kolei główne wsparcie stanowi poziom 238.

Tymczasem CD Projekt wydał pierwszy duży zestaw poprawek, tzw. patch, do gry “Cyberpunk 2077”. Patch jest dostępny dla wersji gry na komputery PC, konsole oraz Google Stadia.

Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview
Kurs CDR na interwale dziennym, tradingview

W tej aktualizacji skupiliśmy się na poprawie stabilności. Będziemy kontynuować tę pracę w patchu 1.2 i innych nadchodzących aktualizacjach. Jednocześnie będziemy nadal naprawiać napotkane błędy i słuchać Waszych opinii na temat tego, jak poprawić ogólne wrażenia z gry – podano w komunikacie.

PGNiG największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka PGNiG, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -1,21%. Kurs zamknął się we wtorek na poziomie 5,7 zł między lokalnym poziomem wsparcia 5,4 oraz tegorocznym szczytem 6,28. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu. Dopóki cena utrzymuje się powyżej psychologicznego poziomu 5,0 trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview
Kurs PGNiG na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie efekt dokonania odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) za IV kwartał 2020 roku o ok. 0,65 mld zł, w tym o 0,56 mld zł w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, podała spółka.

Powyższa kwota obejmuje: koszty odwiertów negatywnych i spisanej sejsmiki w kwocie około 0,06 mld zł, saldo odpisów na środkach trwałych w kwocie około 0,29 mld zł oraz środków trwałych w budowie w kwocie około 0,30 mld zł – czytamy w komunikacie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar prognozy | s&p notowania | zlotowka | kurs jsw |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here