Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) niedawno dobiegła końca. Jak się okazuje, trwająca wyprzedaż na głównym polskim indeksie jest cały czas kontynuowana, co nie wróży dobrze kolejnym sesjom. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,37% tym samym przedłużając impuls spadkowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 pod kreską szóstą sesję z rzędu
  • CCC i CD Projekt największymi wygranymi we wtorek
  • Aż 227 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Utrzymujący się pesymizm na GPW. Polski parkiet ratuje tylko mWIG40

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się negatywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł po raz kolejny o -1,37%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 67 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 2,44 mld zł. Zaledwie 100 spółek zakończyło dzień wyżej (25,9%), a aż 227 odnotowało spadek (58,8%). Z kolei 59 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, Play oraz Dino Polska. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+3,27%) oraz Swissmed (+25,33%), a silniej spadała firma mBank (WIG20)(-5,65%) oraz 06Magna (-25,15%).

WIG20 niemal cały pod kreską. Główny indeks przedłuża negatywną serię

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu spadkowego, który miał miejsce w poniedziałek oraz niemal cały zeszły tydzień. Tym samym jest to szósta sesja spadkowa z rzędu, a kurs zamknął się na wrześniowych dołkach w okolicach poziomu 1660.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jego przebicie, które jest wysoce prawdopodobne otworzy drogę do krągłego poziomu 1600 oraz dolnego ograniczenia starej konsolidacji 1545. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej oporu 1673, a w konsekwencji pokonanie poziomu 1738 wyhamowałoby presję sprzedających.

CCC wzrasta we wtorek ponad 3%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC. Jako jedna z dwóch obok CD Projekt odnotowała sesję na plus wzrastając o 3,27%. Patrząc na szersze tło odbicie nastąpiło po silnych spadkach w zeszłym tygodniu do wrześniowego dołka 43,50. Przebicie tego wsparcia umożliwi spadek w rejon 38,60, a pokonanie również tego poziomu wyhamuje pozytywną tendencję, która ma miejsce od kwietnia. Z kolei dopiero trwałe przebicie oporu 56,75 będzie oznaczało powrót do trendu wzrostowego.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem grupa CCC chce wybrać doradcę, który pomoże w ustaleniu modelu finansowania grupy – poinformowali przedstawiciele grupy.

Pracujemy nad wyborem doradcy dla spółki, z którym ustalimy najlepszy sposób docelowego modelu finansowania dla spółki – powiedział prezes Marcin Czyczerski.

Dodał, że spółka prowadzi rozmowy z bankami.

Banki są na bieżąco informowane o sytuacji spółki, pozytywnie myślimy o docelowej, długoterminowej współpracy – powiedział.

Ponadto, spółka finalizuje kwestię kredytu gwarantowanego przez BGK.

mBank największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka mBank, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -5,65%. Jest to zarazem piąta z rzędu sesja spadkowa, a kurs przebił dziś historyczne minimum. Dalsza deprecjacja aktywów banku wydaje się nieunikniona, a kolejnym celem dla spadków jest okrągły poziom 150,0. Z drugiej strony dopiero wzrost powyżej dotychczasowego dołka 163 oraz przebicie spadkowej linii trendu, a w konsekwencji październikowego maksimum 180 umożliwi większe odreagowanie wzrostowe.

Kurs mBank na interwale dziennym, tradingview
Kurs mBank na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie mBank podjął uchwałę o likwidacji spółki zależnej mFinance France,.

Zarząd mBanku S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 13 października 2020 r. podjął uchwałę o likwidacji spółki zależnej mFinance France SA, w której bank posiada 100% akcji oraz 100% głosów w kapitale zakładowym. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia – czytamy w komunikacie.

Likwidacja mFinance jest konsekwencją realizowanych działań zmierzających do uproszczenia struktury organizacyjnej grupy kapitałowej banku.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here