Naga MarketsWtorek na GPW: WIG20 na zielono. Zyskał Alior, PGE i mBank, a zawiódł Play i KGHMWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) przeszła do historii. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych przewyższył piętrzącą się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o 1,35% tym samym przedłużając impuls wzrostowy z poniedziałku.

  • WIG20 ponownie na zielono w nowym tygodniu
  • Alior, PGE i mBank największymi wygranymi we wtorek
  • Ponad 160 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powiało optymizmem na GPW. Polski parkiet przedłuża pozytywne nastroje

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się pozytywnym akcentem. 16 spółek z WIG20 zakończyło dzień na plusie, co pozwoliło całemu indeksowi na wzrost o 1,35%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 57 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 930 mln zł. 162 spółek zakończyło dzień wyżej (41,8%), a 175 odnotowało spadek (45,1%). Z kolei 51 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były Biomedlub, KGHM i CD Projekt. Najmocniej rosła dziś spółka Alior Bank (WIG20)(+8,50%) oraz Baholding (+19,53%), a silniej spadała firma Play (WIG20)(-4,53%) oraz Biomedlub (-21,78%).

WIG20 powraca na szczyty. Indeks z szansą na przebicie ważnego oporu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym notowania po wzroście o 1,35% wzrosły do poziomu 1856 docierając do czerwcowego maksimum. Na drodze do dalszych wzrostów stoi obecnie lipcowy szczyt 1884 oraz marcowy 1913, a ich przebicie utorowałoby drogę do psychologicznego oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Alior Bank wzrasta we wtorek ponad 8,50%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Alior Bank, która „wystrzeliła” aż o 8,50% przebijając z impetem poziom 15 zł za akcję. Tym samym kupujący mają otwartą drogę w kierunku poziomu oporu 17,16 zł z celem na czerwcowe maksimum 18,80 zł. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 14 zł.

Kurs Alior Bank na interwale dziennym, tradingview
Kurs Alior Bank na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie Alior Bank zdecydował o odpisie i zawiązaniu rezerw na kwotę 676 mln zł łącznie, co pogorszy wynik finansowy banku w I półroczu 2020 r. i w całym roku obrachunkowym 2020 r.

Play największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Play, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -4,53%. Kurs dotarł w okolice poziomu 30 zł za akcję, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego minimum 24,22 zł. Jest to zarazem największy spadek notowań od połowy marca.

Kurs Play na interwale dziennym, tradingview
Kurs Play na interwale dziennym, tradingview

Play Communications prawdopodobnie do końca bieżącego roku zdecyduje w sprawie wydzielenia sieci wież telekomunikacyjnych do oddzielnej spółki TowerCo i potencjalnego zaangażowania w niej zewnętrznych inwestorów, poinformował prezes Play Communications Jean Francois Harion.

Zobacz również inne wiadomości nt. GPW z wtorku:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złoty | notowania złotego | notowania bitcoin | kurs złotego wykres | notowania pgnig | cd projekt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here