Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, trwa nieprzerwana negatywna passa polskiej giełdy. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,99% tym samym przedłużając impuls spadkowy z początku tygodnia.

  • WIG20 spada na tegoroczne minima
  • KGHM, TPE i JSW największymi przegranymi we wtorek
  • Ponad 260 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Negatywna passa na GPW. Polski parkiet ponownie cały na czerwono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się mocno negatywnym akcentem. Aż 18 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -1,99%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 95 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,3 mld zł. 91 spółek zakończyło dzień wyżej (22,8%), a 264 odnotowało spadek (66,2%). Z kolei 44 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były KGHM, CD Projekt i Allegro. Najmocniej rosła dziś spółka Lotos (WIG20)(+0,70%) oraz Serinus (+31,91%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-4,25%) oraz Ifcapital (-25,93%).

WIG20 spada na tegoroczne minima

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją impulsu spadkowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym główny polski indeks spadł do poziomu 1895 od którego dzieliło go zaledwie 11 punktów od tegorocznego minimum.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

W przypadku przebicia tego poziomu presja kupujących, która dominuje od początku listopada może zostać wyhamowana. Z drugiej strony dopiero trwały wzrost powyżej psychologicznego poziomu 2000 otworzyłby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 2100.

Lotos przoduje, choć wzrasta we wtorek zaledwie 0,70%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Lotos, która zamknęła się ostatecznie wzrostem o 0,70%. Pomimo symbolicznego umocnienia kursu spółka wraz z PKN Orlen jako jedyne zdołały zamknąć się na plusie. Kurs pozostaje w wąskim zakresie konsolidacji od kilku tygodni między poziomem wsparcia 39, a oporem 45,44. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

Kurs Lotosu na interwale dziennym, tradingview
Kurs Lotosu na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem dzięki wykorzystaniu asfaltów wysokomodyfikowanych HiMA w Polsce będzie można budować trwalsze i tańsze drogi – czytamy we wtorkowej informacji Grupy Lotos wchodzącej w skład konsorcjum uczelni i spółek, które prowadziły projekt badawczy w tej sprawie.

W październiku 2019 r. Politechnika Gdańska (lider konsorcjum) wspólnie z Politechniką Warszawską, Instytutem Badawczym Dróg i Mostów w Warszawie oraz spółkami Budimex, Grupą Lotos i Orlen Asfalt podpisały umowę na realizację projektu badawczego “Optymalizacja konstrukcji asfaltowej nawierzchni drogi dzięki zastosowaniu asfaltów modyfikowanych”.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się spadkiem aż o 4,25%. Kurs systematycznie oddala się od formacji podwójnego szczytu, która została wyrysowana w połowie lutego w okolicach 42,16 i stanowi tegoroczny szczyt. Dalszy spadek może doprowadzić do testu głównego poziomu wsparcia 30. Jednak dopóki kurs utrzymuje się powyżej trend wzrostowy powinien być kontynuowany.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydował o utworzeniu dodatkowego odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w segmencie węgiel w wysokości 85,7 mln zł. Odpis zmniejszy wynik operacyjny grupy.

JSW podała, że – zgodnie z postanowieniami MSR 36 – została przeprowadzona analiza przesłanek, w wyniku której oceniono, że nie występują nowe przesłanki, które wskazywałyby na możliwość utraty wartości aktywów w segmencie węgiel, o których spółka informowała w lipcu 2020 roku.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro | analiza dax | notowania bitcoin | waluta euro | bitcoin prognozy | sytuacja na giełdzie |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here