Naga MarketsWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, negatywny sentyment inwestorów z poniedziałku przelał się na dzisiejszą sesję, choć mWIG40 i sWIG80 zdołały odnotować nieznaczny wzrost. Tymczasem indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś o -0,54% tym samym przedłużając impuls spadkowy z zeszłego tygodnia.

  • WIG20 ponownie pod kreską
  • CDR, TPE, PGNiG oraz PZU największymi przegranymi we wtorek
  • Ponad 170 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Mieszany sentyment na GPW. Polski parkiet bronią średnie i małe spółki

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. 11 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -0,54%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 85 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,2 mld zł. 180 spółek zakończyło dzień wyżej (45,2%), a 172 odnotowało spadek (43,2%). Z kolei 46 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKN Orlen oraz Dino Polska. Najmocniej rosła dziś spółka LPP (WIG20)(+3,77%) oraz Ursus (+25,17%), a silniej spadała firma CD Projekt (WIG20)(-5,69%) oraz Plazacntr (-18,32%).

WIG20 spada drugą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją impulsu spadkowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym główny polski indeks zamknął się na poziomie 1941 oddalając od psychologicznego oporu 2000.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Kurs w dalszym ciągu pozostaje w wąskim zakresie konsolidacji między ww. poziomem oporu, a strefą wsparcia 1884 – 1913. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron powinno zaowocować utworzeniem silniejszego impulsu.

LPP wzrasta we wtorek ponad 3%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka LPP, która wzrosła dziś o 3,77%. To sprawiło, iż kurs dobił do ważnego poziomu oporu 7980, którego przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego maksimum 8500. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi styczniowy dołek 7415.

Kurs LPP na interwale dziennym, tradingview
Kurs LPP na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem grupa LPP szacuje, że miała w czwartym kwartale roku obrotowego 2020/21, czyli w okresie listopad 2020 r. – styczeń 2021 r. 2,18 mld zł przychodów i 35 mln zł zysku operacyjnego. W analogicznym okresie rok wcześniej przychody wynosiły 2,724 mld zł, a zysk EBIT 295 mln zł. LPP szacuje, że marża brutto na sprzedaży LPP wyniosła 1.135 mln zł (spadek o 20 proc.), a marża procentowa wyniosła 52,1 proc. wobec 51,9 proc. rok wcześniej. Koszty operacyjne sięgnęły 1.010 mln zł (spadek o 3 proc. rdr).

CD Projekt największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CD Projekt, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -5,69%. Tym samym kurs wybił dołek z początku lutego i zamknął się na poziomie 270. W przypadku kontynuacji impulsu spadkowego powinno dojść do testu tegorocznego minimum w okolicach 234. Jego trwałe przebicie może doprowadzić do utworzenia kolejnej, silnej fali spadkowej.

Kurs CD Projekt na interwale dziennym, tradingview
Kurs CD Projekt na interwale dziennym, tradingview

Dzisiaj CD Projekt stał się celem cyberataku, z którego powodu część wewnętrznych systemów grupy została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał dostęp do części danych, jednak nie obejmują one danych osobowych użytkowników, podała spółka.

Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się celem cyberataku, z którego powodu część naszych wewnętrznych systemów została narażona na szwank. Nieznany sprawca uzyskał nieautoryzowany dostęp do naszej wewnętrznej sieci, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD Projekt i pozostawił wiadomość z żądaniem okupu – czytamy na profilu spółki na Twitterze.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | kurs euro usd | btc | waluty online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here