Naga MarketsWtorek na GPW: Mieszana sesja ciszą przed burzą? CCC i PLAY mocno pod kreskąWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, piętrząca się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki oraz słabe dane makroekonomiczne powodują, że na rynku finansowym trudno o optymizm. Choć indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie, wzrósł dziś o 0,14 procent, można odnieść wrażenie, iż utrzymuje się presja na dalsze spadki.

Prawdziwy „miszmasz” na GPW

Wtorkowa sesja przejdzie do historii jako „jedna z wielu”, przynosząc tym samym lekką rozbieżność. Indeksy WIG, WIG20 oraz sWIG80 zamknęły się na nieznacznym plusie podczas gdy WIG20 Fut, WIG20USD oraz mWIG40 zakończyły sesję poniżej ceny otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Całkowity wolumen wyniósł niemal 76 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,168 mln zł. Na całym GPW 164 spółek zakończyło dzień wyżej (43,4%), a nieco mniej, bo 144  odnotowało spadek (38,1%). Z kolei 70 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Najchętniej handlowanymi spółkami było PKOBP, PZU oraz PEKAO. Najmocniej rosła dziś spółka Santander Bank Polska (WIG20) (+3,58%) oraz BIOMEDLUB (+18,38%). Z kolei silniej spadała firma CCC (WIG20) (-7,42%), Play (-5,31%) oraz KOMPUTRON (-15,35%).

WIG20 broni się przed kolejną falą spadkową?

Spółki z WIG20 charakteryzowały się dziś wyjątkowo niską zmiennością, co pozwoliło zakończyć sesję na niewielkim plusie.

Spoglądając na notowania indeksu można zaobserwować, iż kurs od dobrych dwóch tygodni konsoliduje w wąskim zakresie cenowym 1545 – 1673. Dopiero trwałe wybicie w którąś ze stron może doprowadzić do wykreowania większego impulsu. Spadek poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji otworzy drogę do tegorocznego minimum 1247. Z drugiej strony wzrost powyżej szczytu z kwietnia może stworzyć kolejną falę wzrostową, Niewątpliwie warto obserwować rynki zagraniczne, z którymi GPW pozostaje silnie skorelowana.

Kurs indeksu WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs indeksu WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom

LPP zyskuje we wtorek. Spółka wspiera walkę z pandemią

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji na WIG20 jest spółka LPP, która zamknęła się wzrostem o 2,72 procent. Obrót wyniósł 10,8 mln zł przy 1054 przeprowadzonych transakcji.

Kurs LPP na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs LPP na interwale dziennym, tradingviewcom

Jak podaje spółka, LPP od momentu zainicjowania akcji #LPPpomaga przeznaczyło na ten cel już 5,4 mln zł. Dzięki zwiększonej liczbie zamówionych środków ochronnych, wsparcie ze strony LPP otrzyma 300 placówek medycznych w kraju. Dotychczas ponad 355 tys. sztuk maseczek ochronnych trafiło do ponad 130 placówek głównie na Pomorzu i w Małopolsce. Co czwartą z nich gdańska firma przekazała do szpitali w innych regionach kraju.

CCC największym przegranym, mimo rozpoczęcia procesu budowania księgi popytu

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się po raz kolejny spółka CCC. Akcje spadły dziś o 7,42 procent przebijając psychologiczną barierę 40 zł za akcję. Obrót wyniósł ponad 49,7 mln zł przy niemal 10 tys. zawartych transakcji.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingviewcom

Firma poinformowała, że rozpoczyna proces budowania księgi popytu w drodze subskrypcji prywatnej nie więcej niż 6 850 000 akcji zwykłych na okaziciela serii I oraz nie więcej niż 6 850 000 akcji zwykłych imiennych serii J – tj. akcji nowej emisji oraz sprzedaży nie więcej niż 2 062 535 istniejących akcji oferowanych przez spółkę Ultro.

Zobacz również inne treści o GPW:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here