Naga MarketsWtorek na GPW: Czerwono na WIG20, w górę mWIG40, i sWIG80 Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje wczorajszy powiew optymizmu nie znalazł przełożenia w dzisiejszej sesji na notowania odbiły się od lokalnego poziomu oporu. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,16% tym samym niwelując część impulsu wzrostowego z początku tygodnia.

  • WIG20 ponownie pod kreską po świetnym starcie w poniedziałek
  • JSW i mBank największymi przegranymi we wtorek
  • Ponad 180 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Mieszana sesja na GPW. Polski parkiet ratują małe i średnie spółki

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. Aż 16 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -1,16%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 41 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 730 mln zł. 182 spółki zakończyły dzień wyżej (47,5%), a 137 odnotowało spadek (35,8%). Z kolei 64 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

 

Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKO BP oraz Play. Najmocniej rosła dziś spółka CCC (WIG20)(+1,09%) oraz INC (+17,89%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-6,44%) oraz Develia (-8,05%).

WIG20 niemal cały pod kreską. Polski indeks nie przedłuża optymizmu z poniedziałku

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była lekką negacją silnego impulsu wzrostowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym kurs odbił się od poziomu 1738, gdzie można zaobserwować konfluencję z górnym ograniczeniem kanału spadkowego.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

To powoduje, iż główny indeks na GPW pozostaje pod presją sprzedających, a okrągły poziom 1700 może zostać wkrótce ponownie przetestowany z celem na górne ograniczenie starej konsolidacji cenowej 1545-1673. Z drugiej strony dopiero przebicie ww. konfluencji tj. okolice 1738, a w konsekwencji lokalnego szczytu z połowy września 1787 wyhamowałoby presję sprzedających.

CCC wzrasta we wtorek ponad 1% ratując honor indeksu.

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka CCC, która jako jedyna odnotowała wzrost powyżej 1%. Notowania od dłuższego czasu znajdują się w korekcie spadkowej, jednak dalsza przecena nie jest przesądzona, gdyż trwająca wyprzedaż charakteryzuje się niskim impetem.

Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview
Kurs CCC na interwale dziennym, tradingview

O powrocie do trendu wzrostowego będzie można mówić dopiero po przebiciu okrągłego poziomu 50,0, a następnie pokonaniu ostatniego potwierdzonego szczytu w okolicach 52,0 z celem na szczyt z kwietnia 56,75. Z drugiej strony dalsze spadki mogą zatrzymać się dopiero w okolicach jednego z głównych wsparć cenowych 38,6.

Tymczasem DeeZee, z grupy kapitałowej CCC, rusza z pierwszą kolekcją ubrań damskich, uzupełniających ofertę obuwia i akcesoriów, podała firma. Pierwsza kolekcja dostępna będzie online na stronie deezee.pl w tym roku.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka JSW, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -6,44%. Co ciekawe w trakcie wczorajszej sesji firma była najsilniejsza w indeksie, a dzisiejsza sesja niemal całkowicie zniosła wczorajszy optymizm. Tym samym kurs ponownie znalazł się na ważnym wsparciu cenowym 25,50, a jego pokonanie umożliwi ponowny test lokalnego dołka 22,14. Z drugiej strony wystąpienie reakcji popytowej na ww. poziom wsparcia może poskutkować wzrostem do tegorocznego maksimum 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Jastrzębska Spółka Węglowa czeka na pomoc w ramach tarczy antykryzysowej 4.0. Jako spółka jesteśmy zobowiązani prowadzić dalej inwestycje, które zaplanowaliśmy oraz dotrzymać zobowiązania wobec naszych kontrahentów – powiedział Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Złożyliśmy stosowne wnioski, które są teraz procedowane i mamy nadzieję, że środki, o które występujemy, czyli 1 mld 750 mln zł, w szybkim czasie zostaną przekazane Jastrzębskiej Spółce Węglowej, ponieważ straty, które ponieśliśmy w wyniku pandemii koronawirusa bardzo mocno obciążyły wynik spółki za pierwsze półrocze 2020 roku – dodał.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here