Naga MarketsWtorek na GPW: Czerwono na WIG20. Traci JSW, PKN i CDR. Zyskuje Lotos i PGNiGWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, ostatni powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych nie przekłada się w tym tygodniu na polski parkiet. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -1,66% tym samym przedłużając impuls spadkowy z początku tygodnia.

  • WIG20 pod kreską drugą sesję z rzędu
  • JSW, PKN i CDR największymi przegranymi we wtorek
  • Aż 226 spółek na GPW kończy sesje na minusie

Powiało pesymizmem na GPW. Polski parkiet cały na czerwono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się negatywnym akcentem. Aż 17 spółek z WIG20 zakończyło dzień na minusie, co sprawiło, że cały indeks spadł o -1,66%. Wolumen na całym GPW wyniósł niecałe 68 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,1 mld zł. 108 spółek zakończyło dzień wyżej (28,1%), a 226 odnotowało spadek (58,9%). Z kolei 50 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami były CD Projekt, PKN Orlen oraz Lotos. Najmocniej rosła dziś spółka Lotos (WIG20)(+7,12%) oraz 06MAGNA (+19,15%), a silniej spadała firma JSW (WIG20)(-4,81%) oraz VRG (-13,11%).

WIG20 dociera we wtorek do dolnej linii formacji trójkąta

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja była kontynuacją niewielkiego impulsu spadkowego, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym indeks ponownie dotknął dolnej granicy formacji trójkąta, niedaleko lipcowego dołka 1735 pkt.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Dopiero trwałe przebicie tego wsparcia otworzyłoby drogę do dalszej deprecjacji z celem na górny zakres konsolidacji cenowej 1545-1673. Z drugiej strony wzrost powyżej oporu 1850 oznaczałby powrót do trendu wzrostowego z celem na psychologiczny poziom 2000 pkt.

Lotos wzrasta ponad 7%. Najsilniejszy impuls od początku kwietnia

Zdecydowanym zwycięzcą na WIG20 był dziś Lotos, którego akcje wzrosły o 7,12 procent. Tym samym notowania znacząco oddaliły się od newralgicznego wsparcia w okolicach 59 zł, który utrzymywał akcję przez ostatnie trzy miesiące. Choć dzisiejszy wzrost może napawać optymizmem należy pamiętać, iż kluczowe będą kolejne sesje, a brak kontynuacji impulsu może pogrzebać szansę kupujących na test lokalnego szczytu z kwietnia 68,90 zł. Dopiero jego pokonanie przywróciłoby trend wzrostowy.

Kurs akcji Lotos na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji Lotos na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem PKN Orlen chce opracować strukturę przejęcia zarówno Grupy Lotos, jak i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) w ciągu 18 miesięcy, poinformował dyrektor biura M&A koncernu Robert Śleszyński.

18 miesięcy to czas, w którym chcemy opracować optymalną strukturę transakcji przejęcia Grupy Lotos i PGNiG – powiedział Śleszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że za ok. rok będzie można ocenić możliwą strukturę, m.in. na podstawie kapitalizacji spółek.

JSW największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -4,81%. Tym samym cena ponownie znalazła się poniżej ważnego poziomu 20 zł zbliżając się do lokalnego dołka 17,90 zł. W przypadku jego przebicia cena akcji może spaść w rejon górnego ograniczenia starej konsolidacji cenowej 12-15,21 zł. Z drugiej strony dopiero ponowny powrót powyżej oporu 20 zł, a w konsekwencji przebicie lipcowego maksimum 20,60 zł pozwoliłoby na silniejsze odreagowanie z celem na poziom 22 zł.

Kurs akcji JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs akcji JSW na interwale dziennym, tradingview

Według najnowszych informacji produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) wyniosła 2,6 mln ton w II kw. 2020 r. wobec 3,53 mln ton rok wcześniej (i wobec 4,07 mln ton w poprzednim kwartale).

Produkcja węgla ogółem wyniosła 2,6 mln ton i była niższa w porównaniu do I kw. 2020 r. o ok. 36,2%, w stosunku do II kw. 2019 r. niższa o ok. 26,4% a w relacji do wcześniej założonego poziomu wydobycia przez spółkę na II kw. 2020 r. niższa o 28,7% – czytamy w komunikacie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | codzienne komentarze giełdowe | usd prognoza | sp500 kurs | jsw akcje | cdprojekt red akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here