Naga MarketsWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, piętrząca się niepewność dot. przyszłości polskiej gospodarki powoduje, że na rynek finansowy powrócił pesymizm. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie spadł dziś bowiem o -4%.

  • Cały WIG20 na czerwono
  • CCC i Alior Bank największymi przegranymi wtorku
  • Zaledwie 16% spółek na GPW kończy sesje na plusie

Powrót bessy na GPW? Znowu czerwono na polskim parkiecie

Wtorkowa sesja przejdzie do historii jako kompletnie nieudana. Wszystkie spółki z WIG20 zakończyły dzień na minusie. Wolumen wyniósł 71 744 850, przy całkowitym obrocie przekraczającym 928 695 583 zł. Na całym GPW zaledwie 62 spółki zakończyły dzień wyżej (15,8%), a aż 287 odnotowało spadek (73%). Z kolei 44 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najchętniej handlowanymi spółkami było PZU, PKO BP oraz PKN Orlen. Najmocniej rosła dziś spółka EFEKT (+17%) oraz BIOMEDLUB (+12%), a silniej spadała firma ENTER (-12%) oraz ARTIFEX (-11,50%).

WIG20 kolejny raz pod kreską

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż wybite zostało zeszło tygodniowe minimum, a kurs ponownie osunął się poniżej poziomu 1600 punktów. Lokalne wsparcie stanowi poziom 1545, a jego pokonanie może doprowadzić do utworzenia kolejnej fali spadkowej z celem na tegoroczne minimum 1250. Z drugiej strony dopiero przebicie kwietniowego szczytu 1670, a w konsekwencji pokonanie marcowego maksimum 1900 wyhamowałoby presję podaży i mogłoby utworzyć grunt pod odwrócenie trendu na wzrostowy.

Kurs indeksu WIG20 na interwale dziennym ,tradingviewcom
Kurs indeksu WIG20 na interwale dziennym, tradingviewcom

Biomed-Lublin wzrasta we wtorek ponad 12%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka Biomed-Lublin. Akcje wzrosły ponad 12% przy obrocie 20 mln zł. Kurs ponownie przebił 3 złote, co otwiera drogę do dalszych wzrostów.

Ostatnie wahania cen na spółce były spowodowane zawarciem z turecką firmą farmaceutyczną Valentis Laboratuvarlari Ilac San ve Tic Anonim Sirketi umowę dotyczącą współpracy w zakresie rejestracji, dostawy i dystrybucji produktu leczniczego o nazwie handlowej Onko BCG 100.

Kurs akcji BIOMEDLUB na interwale dziennym ,tradingviewcom
Kurs akcji BIOMEDLUB na interwale dziennym, tradingviewcom

CCC największym przegranym wtorkowej sesji na GPW

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka CCC, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -7,90%. Na drugim miejscu jest Alior Bank (-7,85%), a na trzecim PGE (-6,68%).

Zaledwie klika dni temu akcjonariusze CCC zdecydowali o udzieleniu zarządowi upoważnienia do podwyższenia kapitału poprzez emisję do 13 700 000 akcji nowych akcji serii I i J po cenie nie niższej niż 30 zł za sztukę z jednoczesnym wyłączeniem prawa poboru. Spółka oczekuje, że z emisji pozyska ok. 400-500 mln zł, z przeznaczeniem na kapitał obrotowy i finansowanie bieżącej działalności .

Kurs akcji CCC na interwale dziennym ,tradingviewcom
Kurs akcji CCC na interwale dziennym, tradingviewcom

Kurs znalazł się piątą sesję z rzędu pod presją podaży odkąd cena wyrysowała lokalny szczyt na poziomie 56,80 zł. Dalsza deprecjacja będzie możliwa po przebiciu poziomu 38,60 z celem na tegoroczne minimum 24,30. Z kolei powrót powyżej kwietniowego szczytu i przebicie oporu 67,50 otworzy drogę do wyższych poziomów cenowych.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here