Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuWtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) właśnie dobiegła końca. Jak się okazuje, poniedziałkowa powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych nie znalazł dziś kontynuacji, choć główne indeksy utrzymują się na lokalnych minimach. WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś bowiem o symboliczne -0,30% tym samym nieco hamując impuls wzrostowy z początku tygodnia.

  • WIG20 kończy sesję na minusie podobnie jak mWIG40. sWIG80 minimalnie na plus
  • JSW, PGN i CDR największymi wygranymi we wtorek
  • 180 spółek na GPW kończy sesje na plusie

Przestój na GPW. Polski parkiet nieznacznie na czerwono

Wtorkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyła się lekko negatywnym akcentem. 10 spółek z WIG20 zakończyły dzień na minusie, co doprowadziło do spadku całego indeksu o -0,30%. Wolumen na całym GPW wyniósł ponad 62 mln, przy całkowitym obrocie przekraczającym 1,5 mld zł. 180 spółek zakończyło dzień wyżej (45,6%), a 160 odnotowało spadek (40,5%). Z kolei 55 z nich zamknęło się na poziomie otwarcia.

Te artykuły również Cię zainteresują

Najchętniej handlowanymi spółkami były Allegro, PKN Orlen oraz KGHM. Najmocniej rosła dziś spółka JSW (WIG20)(+14,49%) oraz CFI (+38,23%), a silniej spadała firma Allegro (WIG20)(-6,22%) oraz Atrem (-9,09%).

WIG20 koryguje po dobrym początku tygodnia

Spoglądając na notowania indeksu WIG20 można zaobserwować, iż dzisiejsza sesja nieznacznie zahamowała silny impuls wzrostowy, który miał miejsce w poniedziałek. Tym samym kurs spadł o -0,30% zamykając sesję nieco poniżej okrągłego poziomu 1800.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview

Jeśli w kolejnych dniach impuls wzrostowy będzie kontynuowany powinno dojść do przebicia poziomu 1800 z celem na lipcowy szczyt 1884 oraz psychologiczny opór 2000. Z drugiej strony główny poziom wsparcia znajduje się w okolicach 1738, gdzie przebiega również lokalne minimum.

JSW wzrasta we wtorek ponad 14%

Jednym z głównych zwycięzców dzisiejszej sesji jest spółka JSW, której akcje wzrosły we wtorek o 14,49%. To sprawiło, że kurs silnie przebił dwa ważne poziomy oporu za jednym razem tj. okrągłe 20,0 oraz lokalny poziom 22,14. Jeśli impuls będzie kontynuowany kolejną zaporą będzie opór 25,46, a jego przebicie utorowałoby drogę do okrągłego poziomu 30,0.

Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview
Kurs JSW na interwale dziennym, tradingview

Tymczasem PFR, w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm, udzieli JSW wsparcia w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld zł.

Jak podano, podpisanie umowy powinno nastąpić niezwłocznie po uzgodnieniu jej treści, a uruchomienie pożyczki nastąpi po podpisaniu umowy i spełnieniu przez JSW warunków zawieszających obejmujących w szczególności podpisanie umowy międzywierzycielskiej pomiędzy m.in. spółką, PFR oraz wierzycielami finansowym spółki.

Allegro największym przegranym sesji na WIG20

Z kolei głównym przegranym sesji na WIG20 okazała się spółka Allegro, która ostatecznie zamknęła się spadkiem o -6,22%. To sprawiło, iż notowania spadają szóstą sesję z rzędu przebijając dziś okrągły poziom wsparcia 70,0. Tym samym kurs ma otwartą drogę do historycznego minimum na poziomie 60,0. Z drugiej strony dopiero powrót powyżej 70,0 wyhamowałby silny impuls spadkowy.

Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview
Kurs Allegro na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie prawie 31% respondentów uważa, że dzięki Black Friday ceny są niższe we wszystkich sklepach, a 45% – że ceny są niższe w niektórych sklepach, w innych na tym samym poziomie, wynika z badania przeprowadzonego przez Allegro i SW Research. 49,9% ankietowanych wskazało Allegro jako miejsce, w którym planuje szukać najlepszych cen. Większość z nich oczekuje rabatu od 50% do 70%. Dodatkowo 41% ankietowanych planuje wykorzystać zbliżający się festiwal zakupów jako okazję do kupienia świątecznych prezentów dla swoich bliskich.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here