towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się blisko 0,5% na minusie. Silver również traci, po godzinie 13 jest to spadek na 0,6%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować korektę wzrostowa po ostatnich silnych spadkach, dziś jest to +0,46%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) odrabia straty

Cena złota pokonała w ubiegłym tygodniu kluczową strefę oporową, zamykając się wyraźnie powyżej poziomu 1278$. Dziś obserwujemy korektę tego ruchu, co może być okazją do kupna. Jednak z drugiej strony, ewentualne powróć poniżej 1278$, może skutkować przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Na pewno znajdujemy się w ważnym miejscu i warto przyjrzeć się bliżej notowaniom złota.

Cena złota 29 kwietnia 2019

Schodząc na niższy przedział czasowy na złocie, należy dziś wziąć pod uwagę strefę rozciągającą się pomiędzy mierzeniem 50%, a 61,8% Fibonacciego. Jeżeli pojawią się tam sygnały kupna, będzie to dobre miejsce, aby dołączyć się do wzrostów. Scenariusz alternatywny – zanegowanie strefy może doprowadzić do ataku na ostatnie mima.

Cena złota 29 kwietnia 2019

Cena srebra (XAG/USD) w górę

Cena srebra wraca z powrotem poniżej 15$. Aktualnie należy brać pod uwagę poziom 15,075$, jako istotny opór. W momencie jego pokonania, spodziewałbym się wzrostów nawet w kierunku 15,40$. Jeżeli jednak do wybicia nie dojdzie, to celem dla spadków mogą być ponownie okolice ostatnich minimów.

Cena srebra 29 kwietnia 2019

Cena ropy (OIL WTI) mocno w dół

Cena ropy WTI koryguje piątkowe spadki. Aktualnie dolne ograniczenie układu Overbalance pozostaje wsparciem. Niewykluczony jest jego ponowny test i uformowanie czegoś w rodzaju lokalnego podwójnego dna, na niższym interwale czasowym. Byłaby to świetna okazja, aby dołączyć się do dalszych wzrostów. W przeciwnym razie, wybicie poziomu 62,20$, zaneguje scenariusz wzrostowy.

Cena ropy naftowej a 29 kwietnia 2019


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here