Naga MarketsNa rynku czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie wszyscy traderzy jednak o tym pamiętają, a w szczególności dotyczy się to tych początkujących. W konsekwencji wiele prostych, ale skutecznych narzędzi inwestycyjnych jest niedocenianych. Należą do nich między innymi kanały cenowe, które podczas codziennego tradingu mogą okazać się bardzo cennym narzędziem przy podejmowaniu decyzji handlowych. Jak to wygląda w praktyce?


Formacja kanału cenowego powinna być znana każdemu traderowi obecnemu na rynku, dlatego w tym artykule skupimy się raczej na jego praktycznym wykorzystaniu. Posłużą do tego dwie warte uwagi idee handlowe z portalu Consilium Invest, które będziesz mógł wykorzystać podczas dzisiejszej sesji.

WTI – interwał H4

Dobrym przykładem na wykorzystanie kanałów cenowych jest wykres WTI, na którym w ostatnim czasie możemy zauważyć duże znaczenie tych formacji. Zwraca na to uwagę w swojej idei jeden z użytkowników Consilium Invest. Obecnie cena tego surowca porusza się w obrębie wzrostowego kanału cenowego. W dodatku znajduje się ona na ważnym poziomie, czyli w okolicach szczytów z końca czerwca. W przypadku wybicia wspomnianego poziomu, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie wzrost ceny do górnego ograniczenia kanału, a następnie retest poziomu 47.40. Wspomniany scenariusz znajdziesz na wykresie poniżej:

WTI H4

NZD/USD – interwał H4

Kolejny pomysł handlowy z Consilium Invest potwierdza, że formacja kanału cenowego w połączeniu z analizą świec może generować skuteczne sygnały transakcyjne. Na parze NZD/USD cena kilkukrotnie odbijała się zarówno od dolnego jak i górnego ograniczenia formacji, tworząc w ich okolicach świece typu pinbar. W chwili obecnej najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót w okolice dolnego ograniczenia, gdzie należy szukać sygnałów do zajęcia pozycji. Poniżej znajdziesz wykres idei handlowej z portalu:

NZDUSD H4

Wspomniane pomysły handlowe, a także wiele innych wartych Twojej uwagi znajdziesz na portalu Consilium Invest. Kliknij w poniższy link, aby zobaczyć ich pełną listę:

ZOBACZ POMYSŁY NA HANDEL Z CONSILIUMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here