Naga MarketsPoczątek tygodnia przynosi zaskakujące wydarzenia techniczne na obu rynkach ropy naftowej. Kwotowanie cen rozpoczęło się oknami bessy, a aktualne zmagania można pojąć jako próbę zamknięcia luk i tym samym próba przejęcia inicjatywy przez kupujących.

Wykres tygodniowy WTI nie wspomaga tej akcji, bowiem widzimy wyłamanie formacji pin bar, która miała bronić poziomu w okolicach 65.00. tym samy dopiero wyprowadzenie ceny powyżej granicy 65.00  w cenach zamknięcia zmieni układ techniczny na tym interwale.

 

 

Bardziej precyzyjny obraz rynku oferuje wykres dzienny oraz h4.

Widzimy wyraźnie, że chodzi nie tylko o zamknięcie okna, lecz przede wszystkim obronę poziomu S/R, który na tych interwałach można zdiagnozować w okolicach poziomu 64.20.

 

Wniosek nasuwa się sam – wynik starcia o “okna” (dodaję  jeszcze wykres  BRENT, też z luką  – tutaj tylko H4) powinien określić układ sił w dłuższym terminie czasu.  To ważny spór! Póki co popyt górą, ale czy kupujący zdołają utrzymać poranne zdobycze? Niestety, nie mam wiedzy na ten temat. Wiem tylko, gdzie jest najbliższych opór (każdy zobaczy) i wiem, że ewentualne otworzenie okna (okien) otworzy drogę do eskalacji ruchu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here