Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Rynki poruszają się w górę i w dół. Punkty w tej grze zdobywasz gdy Twoje pozycje świecą się na zielono. Nie inaczej jest na rynku kryptowalut z tą różnicą, że tutaj wszystko jest mocno wyolbrzymione…


Gdy ceny akcji rosną 20% w rok, wówczas analitycy zgodnie przyznają, że były to fantastyczne miesiące dla spółki. W tym tygodniu byliśmy świadkami wzrostu wyceny niektórych kryptowalut o ponad 50%.

Ten rynek jest rynkiem niespokojnym, ale i pełnym okazji. Crypto Copyfund, czyli portfel w który każdy użytkownik eToro może zainwestować przyniósł od czerwca stabilne 30% zysku. Znajdą się pewnie tacy, którzy stwierdzą, że to śmieszna stopa zwrotu jeśli chodzi o kryptowaluty. Kwestią nie braną pod uwagę przez takie osoby jest bezpieczeństwo środków. A za nią odpowiedzialna jest dywersyfikacja!

Tymczasem na pierwsze strony gazet powraca kontrowersyjny temat muru na granicy Stanów Zjednoczonych z Meksykiem. Zwolennicy Trumpa kochają go za ten pomysł, przeciwnicy – nienawidzą. Tymczasem on sam zagroził, że nie zatwierdzi żadnego budżetu, który nie będzie przewidywał odpowiedniej sumy pieniędzy na budowę takiej konstrukcji. To już drugi raz, gdy Prezydent USA wypowiada się w ten sposób o granicy z Meksykiem. Ostatni raz temat ten został przywołany na jednej z debat nad kształtem przyszłorocznego budżetu. Rynki tymczasem poddają się presji niedźwiedzi:

Jest jednak aktywo, które traktuje wypowiedzi Trumpa zupełnie poważnie. To meksykańskie peso. MXN było swojego rodzajem barometrem wyborczym i wydaje się, że taką rolę będzie utrzymywać przez cały okres prezydentury Donalda Trumpa. 

Tymczasem w Europie Emmanuel Macron świętuje swoje sto dni prezydentury. Wydaje się jednak, że robi to tylko on. Jego poparcie wśród Francuzów wyraźnie spada i znajduje się wyraźnie niżej niż miało to miejsce w przypadku chociażby Francoisa Hollande. Nie można postrzegać poniższej grafiki jako oceny sytuacji, która jest jednoznacznie zła. Postępowanie w słusznej sprawie nie zawsze jest ciepło przyjmowane przez wyborców:

Coraz mniejsze poparcie Francuzów dla działań prezydenta nie wpływa jednak na wycenę EUR. Wspólna waluta wyraźnie aprecjonowała od momentu elekcji Macrona. Obecnie euro jest zdaniem wielu nieco za drogie, ale sam fakt, że wciąż nie doczekaliśmy się głębokiej korekty sprawia, że szanse na kolejny impuls wzrostowy rosną. 

Co przyniesie Jackson Hole? 

To może być ostatnie ważne wystąpienie Janet Yellen w roli prezes Fed w tym roku. Pomimo faktu, że prezydent Trump wspomniał o Yellen jako potencjalnej kandydatce na przyszłego szefa Rezerwy Federalnej, to jednak jej szanse na reelekcję są niewielkie.

Jackson Hole to jednak nie tylko Fed. Znany kurort narciarski w Wyoming wypełni się członkami pozostałych banków centralnych, lecz oczy wszystkich zwrócone będą w stronę Mario Draghiego. Prezes EBC wygłosi przemówienie już w ten piątek i zarówno traderzy jak i inwestorzy długoterminowi zastanawiają się czy Europejski Bank Centralny w końcu zrezygnuje ze swojego stymulusu.

Jednocześnie, wciąż otwartą kwestią jest sprawa sprzedaży aktywów akumulowanych przez Fed w ciągu ostatniej dekady. A jak na zmiany w polityce Fed i EBC zareagują inne banki centralne? Globalizacja gospodarki ma swoje wyraźne zalety, lecz sprawia też, że nieliczni muszą bardzo uważnie wykonywać swoją pracę, bo ta ma wpływ na bardzo wielu…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here