Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Dziś szczyt Unii Europejskiej. Przywódcy państw UE zbiorą się w Brukseli by przedyskutować kwestie związane z obronnością krajów członkowskich, polityką migracyjną oraz przede wszystkim – Brexitem. Co z tego wyniknie dla rynków? 


Dziś po raz pierwszy po sromotnej porażce odniesionej w czerwcowych wyborach parlamentarnych w stolicy Europy, Brukseli pojawi się premier Wielkiej Brytanii, Theresa May.

Plan May zakłada przedstawienie reszcie zgromadzonych polityków propozycji dalszych działań Wielkiej Brytanii w stosunku do obywateli UE, którzy obecnie żyją na Wyspach. Już sam ten temat jest szczególnie delikatny, a żeby jeszcze bardziej pogorszyć sytuację brytyjskiej premier – ta wciąż nie może znaleźć wspólnego języka z północnoirlandzką partią DUP.

Eksperci uważają, że Północna Irlandia jedynie gra silnego partnera w rozmowach i osiągnięcie porozumienia, które pomoże Torysom utrzymać władzę w parlamencie jest tylko kwestią czasu. Zwłaszcza gdy w grę wchodzą dwa miliardy funtów na rozwój infrastruktury Północnej Irlandii.

Ważniejszym pytaniem jednak jest to, ile warte będzie te 2 mld GBP w przyszłym tygodniu. Funt znajduje się pod nieustającą presją sprzedających od czasu wyborów. Wczoraj GBP/USD przebiło dwumiesięczne minima jednak byki, na barkach jastrzębich komentarzy BoE, zdołały odrobić część strat:

Zerkając na wczorajszy raport EIA można odnieść wrażenie, że sytuacja na rynku ropy jest coraz lepsza. Amerykańskie zapasy surowca spadły o 2,5 mln baryłek podczas gdy analitycy oczekiwali spadku o zaledwie 1,2 mln.

Sprawdź co o rynku ropy naftowej sądzą traderzy eToro

Nic bardziej mylnego. Pierwsza reakcja rynku na wczorajsze dane to dynamiczne wzrosty, które równie dynamicznie zostały zniesione. Pod koniec dnia okazało się, że 2,5 mln baryłek nie jest wystarczające by wpłynąć na gigantyczną nadwyżkę ropy na świecie. Obecnie czarne złoto oscyluje wokół poziomu 42,50 na który zwracałem uwagę we wczorajszym komentarzu:

Spoglądając w stronę kryptowalut wydaje się, że znaleźliśmy się w kolejnej fazie konsolidacji. Rynek wyraźnie ma problem z przekroczeniem granicy 116,5 mld USD kapitalizacji:

Z pośród dziesiątki najbardziej popularnych kryptowalut aż osiem znajduje się dziś pod kreską. Jedynym wygranym pozostaje Litecoin który zyskuje ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Litecoin zdaniem wielu to szybsza, tańsza wersja Bitcoina i obecnie traktowany jest jako swojego rodzaju bezpieczna przystań rynku kryptowalut. Jak widzimy na poniższym wykresie LTC znacząco wyprzedził BTC czy ETH w minionym tygodniu:

Jak zwykle, zapraszam do komentowania moich wpisów, a także do kontaktu bezpośredniego na eToro – @MatiGreenspanConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here