Naga Markets2015-03-DA-waiting-ecb-investor-xlargeNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


  • Dziś przemówienie Janet Yellen. Dziś o 23:00 naszego czasu odbędzie się wystąpienie prezes FED – Janet Yellen. Inwestorzy z całego świata będą z zapartym tchem śledzić każde jej słowo, wiele osób spodziewa się szczegółów dotyczących warunków podniesienia stóp procentowych przez FED. Oczekiwania rynkowe mówią o pierwszej podwyżce jeszcze w tym roku.
150522123659-janet-yellen-thinking-780x439
Czy Yellen uchyli rąbka tajemnicy?
  • Xi spotka się z Obamą. Chiński prezydent ma dziś udać się do Białego Domu na prywatny obiad z amerykańskim prezydentem. Wszelkie oficjalne rozmowy mają zostać przeprowadzone dopiero jutro, mają one dotyczyć między innymi chińskiej cyberprzestępczości czy chińskiej agresji na Morzu Południowochińskim.
130607221123-obama-sunnyland-story-top
Dziś nieoficjalny obiad Xi i Obamy
  • Norweski bank centralny zaskakuje zmianą stóp procentowych. Norges Bank obniżył stopy procentowe o 0,25 pp. do rekordowo niskiego poziomu 0,75%. To już trzecie cięcie stóp w ciągu ostatnich 10 miesięcy, jest to odpowiedź na słabszy od oczekiwań wzrost gospodarczy oraz niższe prognozy inflacyjne.

Spróbuj sił na rynku walutowym dzięki ofercie brokera FxGrow

USDNOKM15
Korona norweska mocno osunęła się po ogłoszeniu decyzji o stopach
  • Niemiecki klimat gospodarczy poprawia się. Ostatni odczyt indeksu instytutu IFO pokazał, że niemiecka gospodarka nadal stabilnie rośnie. Wzrost pewności inwestorów jest minimalny w porównania z poprzednim odczytem (108,5, w sierpniu 0,8,4), jednak biorąc pod uwagę słabość innych gospodarek oraz niepewność dla globalnej ekonomii, jest to wynik nadzwyczaj dobry.
EURUSDH1
Euro delikatnie w górę po dobrych danych z Niemiec


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here