TMS


Rozproszony charakter BTC i możliwość dokonywania transakcji uniemożliwiających ich cofnięcie to dwa największe plusy ale także dwie największe bolączki społeczności kryptowalut. Przez wzgląd, iż nie istnieje żadna centralna jednostka mogąca zablokować nam konto w przypadku ewentualnej kradzieży środków, inwestorzy sami muszą dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich coinów. Jednym z niecodziennych pomysłów wykazał się w 2014 roku Martijn Wismeijer, który postanowił wszczepić swoje BTC pod skórę.


Martijn Wismeijer to kierownik ds. marketingu w General Bytes, firmie zajmującej się produkcją bankomatów bitcoin, który dołożył wszelkich starań, aby chronić swoje BTC. W 2014 roku zapłacił on artyście przebijającemu ciało $75 za wstrzyknięcie chipa pod skórę w celu przechowania swoich kryptowalut. Jest to mikrochip wykorzystujący technologię NFC w celu komunikacji a jego wielkości zbliżona jest do ziarna ryżu (2 mm na 12 mm). Całość wykonana została ze szkła. Chip wszczepiono w przestrzeń pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Wismeijer radzi jednak, aby ludzie mieli dwa implanty, po jednym w każdej dłoni.

Głównym z powodów tak nietypowego przechowywania kryptowalut był fakt, iż Wismeier padł w przeszłości ofiarą ataków hackerskich, na skutek których stracił sporą część swoich środków:

Mogę śmiało powiedzieć, że większość Bitcoinów, ponad 80 procent, straciłem z powodu włamań, kradzieży, wymiany i innych problemów. Gdybym miał chip w 2010 roku, prawdopodobnie byłbym już bardzo bogatym człowiekiem – przyznaje.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii, Wismeijer może każdego dnia używać swoich kryptowalut do robienia zakupów. Jedyne co należy zrobić, to zeskanować chip za pomocą smartfona, który odbiera i odszyfrowuje klucze w celu dokonania transakcji. Klucze można zdalnie usuwać i zastępować nowymi kluczami do innych kryptowalut za pomocą smartfona, a szyfrowanie uniemożliwia ludziom po prostu przeskanowanie rąk.

Jednym z głównych problemów, nad rozwiązaniem którego wciąż pracuje zespół programistów i inżynierów jest pojemność chipa, która wynosi 888 bajtów. Wielkość ta pozwala pomieścić równowartość 26 skondensowanych kluczy prywatnych.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar najtańszy od 2 miesięcy
Następny artykułS&P500: Sytuacja fundamentalna giełdy amerykańskiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here