Naga Markets


Rozproszony charakter BTC i możliwość dokonywania transakcji uniemożliwiających ich cofnięcie to dwa największe plusy ale także dwie największe bolączki społeczności kryptowalut. Przez wzgląd, iż nie istnieje żadna centralna jednostka mogąca zablokować nam konto w przypadku ewentualnej kradzieży środków, inwestorzy sami muszą dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich coinów. Jednym z niecodziennych pomysłów wykazał się w 2014 roku Martijn Wismeijer, który postanowił wszczepić swoje BTC pod skórę.


Martijn Wismeijer to kierownik ds. marketingu w General Bytes, firmie zajmującej się produkcją bankomatów bitcoin, który dołożył wszelkich starań, aby chronić swoje BTC. W 2014 roku zapłacił on artyście przebijającemu ciało $75 za wstrzyknięcie chipa pod skórę w celu przechowania swoich kryptowalut. Jest to mikrochip wykorzystujący technologię NFC w celu komunikacji a jego wielkości zbliżona jest do ziarna ryżu (2 mm na 12 mm). Całość wykonana została ze szkła. Chip wszczepiono w przestrzeń pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Wismeijer radzi jednak, aby ludzie mieli dwa implanty, po jednym w każdej dłoni.

Głównym z powodów tak nietypowego przechowywania kryptowalut był fakt, iż Wismeier padł w przeszłości ofiarą ataków hackerskich, na skutek których stracił sporą część swoich środków:

Mogę śmiało powiedzieć, że większość Bitcoinów, ponad 80 procent, straciłem z powodu włamań, kradzieży, wymiany i innych problemów. Gdybym miał chip w 2010 roku, prawdopodobnie byłbym już bardzo bogatym człowiekiem – przyznaje.

Dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii, Wismeijer może każdego dnia używać swoich kryptowalut do robienia zakupów. Jedyne co należy zrobić, to zeskanować chip za pomocą smartfona, który odbiera i odszyfrowuje klucze w celu dokonania transakcji. Klucze można zdalnie usuwać i zastępować nowymi kluczami do innych kryptowalut za pomocą smartfona, a szyfrowanie uniemożliwia ludziom po prostu przeskanowanie rąk.

Jednym z głównych problemów, nad rozwiązaniem którego wciąż pracuje zespół programistów i inżynierów jest pojemność chipa, która wynosi 888 bajtów. Wielkość ta pozwala pomieścić równowartość 26 skondensowanych kluczy prywatnych.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – dolar najtańszy od 2 miesięcy
Następny artykułS&P500: Sytuacja fundamentalna giełdy amerykańskiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here