Naga MarketsO godzinie 14:45 poznaliśmy jedne z najważniejszych podczas dzisiejszej sesji dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o wstępnych wynikach PMI przemysłowego i usługowego za marzec br.


Z raportu Markit Economics wynika, iż według wstępnych danych w ujęciu miesięcznym przemysłowy PMI wzniósł się do poziomu 55,7. Co prawda jest to wynik lepszy od poprzedniego (55,3), ale jednak prognozy zakładały odczyt na poziomie 56,0.

Źródło: tradingeconomics.com

Jeśli natomiast spojrzymy na PMI dla usług, tu sytuacja jest zdecydowanie gorsza. Mimo prognoz zakładających wzrost wartości wskaźnika do 56,1 z 55,9, ostateczny rezultat to zaledwie 54,1.

Źródło: tradingeconomics.com

Co prawda w obydwu przypadkach wartości w dalszym ciągu znajdują się powyżej 50 pkt. co oznacza wzrost aktywności tychże sektorów, to jedna jest to wzrost spokojniejszy niż zakładano.

“Wstępne dane PMI wskazują, że gospodarka prawdopodobnie nadal rozwija się w marcu, osiągając solidne tempo, kończąc dobry, pierwszy kwartał roku (…) Tymczasem presja inflacyjna pozostaje kluczowym tematem badań, zwłaszcza w przemyśle wytwórczym, odzwierciedlając wzrost cen surowców, zwłaszcza w przypadku metali. Badanie wykazało, że średnie ceny naliczane za towary i usługi rosną w najszybciej od 2014 r. Ponadto, przy kosztach fabrycznych, które również rosną najszybciej od siedmiu lat presja inflacyjna wydaje się rosnąć.” – komentuje Chris Williamson z IHS Markit.

Eurodolar pozostaje niewzruszony

Spoglądając na notowania eurodolara zauważymy, że pomimo gorszych (niż zakładano) danych, rynek pozostał niewzruszony. Kurs od kilku godzin porusza się w 23 pipsowej konsolidacji i biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia jest to forma korekty, bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne wybicie dołem.

EURUSD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 22 marzec
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 22.03.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here