Naga MarketsJulian Hosp TenX PAY
Julian Hosp

Julian Hosp, prezes TenX (PAY) jest rzekomo powiązany z Lyoness, kontrowersyjnym programem zakupów rabatowych z Austrii, którego schemat działania przypomina piramidę finansową. Pojawiło się bowiem wideo pokazujące jak Hosp bierze udział w szkoleniu Lyoness i rekrutacji nowych członków, angażując w to agresywne taktyki marketingowe.

Wcześniejsze przykłady taktyk agresywnego marketingu stosowanego przez Hosopa zostały wskazane w śledztwie Fintelegram. Dochodzenie wykazało, że zanim Hosp przebranżowił się na eksperta od ICO oraz propagatora TenX, po cichu wymazał ślady swojego zaangażowania w Lyoness.

TenX (PAY) był jednym z najbardziej udanych ICO, a szczyt sprzedaży udziałów przypadł na czerwiec 2017 roku. Projekt wsparło 4 tysiące osób i zgromadził dzięki temu 245.834 ETH, które były wtedy warte 80 milionów dolarów. Teraz jednak ich wartość oscyluje w okolicach jedynie 23,3 miliona dolarów.

Problemy TenX

Kapitalizacja rynkowa PAY przekracza 28 milionów USD. Kiedy tokeny po razy pierwszy pojawiły się na giełdzie, można było zaobserwować schemat “pump and dump”. Sprzedaży mógł dokonywać zespół tworzący projekt z uwagi na to, że dla tokena nie przewidziano okresu blokady. W sierpniu 2017 r. PAY wzniósł się na 4,95 USD, po czym spadł do 1,50 USD. Historyczny szczyt ustanowiony został 5,11 USD w dniu 4 stycznia 2018 roku, szybko jednak na notowaniach pojawiła się bessa, a obecna wartość tokena to jedynie 25 centów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
obecna wartość tokena to jedynie 25 centów

Projekt TenX stanął w obliczu rosnącego sceptycyzmu, zwłaszcza, że ​​system kart i nagród nie dociera do klientów.

Zobacz też: Hosp (TenX): $60 tys. za Bitcoina w tym roku nadal możliwe

Utrata firmy Wavecrest przetwarzającej karty, mocno uderzyła w kilku krypto-providerów, włączając w to TenX. Od tego czasu cena PAY osuwała się wraz z resztą rynku. W ostatnim miesiącu token przeceniony został o 50%, z poziomu od 0,50 USD do 0,25 USD. PAY jest ponadto w dużym stopniu zależny od spekulacyjnego handlu na koreańskich giełdach i znajduje się także w kilku parach z Tetherem (USDT).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Lyoness wykupi wszystko, będzie to najpotężniejsza firma na świecie. Wszystkie pozwy są niczym bo nie ma zakazu w żadnym państwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here