Naga MarketsWspółzałożyciel Ripple na liście 400 najbogatszych ludzi Forbesa dzięki kryptowalutomForbes opublikował najnowszą listę 400 najbogatszych ludzi świata, gdzie Chris Larsen zajmuje 383. miejsce z szacowanym majątkiem netto w wysokości 2,1 miliarda dolarów. Pierwsze miejsce na tej liście piastuje CEO Amazon, Jeff Bezos, który zdetronizował Billa Gatesa.


Pojawienie się Chrisa Larsena na liście Forbes 400 jest niezwykłe, ponieważ jest on jedyną osobą na tej liście, która swój majątek zbiła na cyfrowych aktywach. Jako współzałożyciel Ripple posiada udział w firmie i około 5,19 miliarda tokenów XRP.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy 2,1 miliarda wydaje się być ogromną kwotą, jednakże jest ona ponad 17-krotnie mniejsza w porównaniu z jego majątkiem netto na początku roku, kiedy notowania tokena XRP oscylowały w okolicach 2,39 $. W tym czasie Forbes szacował majątek Larsena na 37,3 miliarda dolarów.

XRP stracił na początku obecnego roku ponad 75% wartości, co znacznie uszczupliło majątek założycieli Ripple. Wartość majątku netto obecnego CEO Ripple, Brada Garlinghouse’a wynosiła 9,5 miliarda dolarów. Jednak nie znalazł się on na liście Forbesa ze względu na zmienność rynku kryptowalut, która doprowadziła do spadku jego kapitału poniżej 2,1 miliarda dolarów. Kwota 2,1 mld USD stanowi minimum potrzebne do zakwalifikowania na listę 400 najbogatszych Forbesa.

Zobacz też: Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem na świecie

Larsen naliście Forbesa
Źródło: Forbes

xRapid umocni Ripple?

Zarówno Larsen jak i Garlinghouse mogą w najbliższej przyszłości znacznie zwiększyć swój majątek nett. Wszystko dzięki technologii xRapid bazującej na kryptowalutach, o której poinformowano pod koniec września. xRapid to technologia do użytku komercyjnegoje wspierana przez tokeny XRP. Nowy produkt służy minimalizacji kosztów płynności i ma za zadanie przyspieszenie transgranicznych transakcji płatniczych.

Informacja ta wywołała gwałtowny wzrost notowań XRP. Jeśli technologia spełni oczekiwania i zyska szersze zastosowanie wśród tradycyjnych instytucji finansowych, XRP zyska szanse na dalsze umacnianie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here