TMS


Na skutek trwających od połowy stycznia br. spadków kurs Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty na świecie osunął się o niemal 75% docierając aż w okolice bardzo ważnego, technicznego poziomu wsparcia (390 USD). Tam też na początku kwietnia br. pojawiła się reakcja popytowa, na skutek której od miesiąca ponownie obserwujemy wzrosty. Aprecjacja ta sprawiła, że rynek pokonał już jeden, lokalny poziom oporu w okolicy 575 USD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana (z technicznego punktu widzenia), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 975 USD.

Ethereum będzie największą kryptowalutą na świecie

Jeszcze bardziej optymistycznie na temat przyszłej wyceny ETH wypowiedział się współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanian, który przewiduje, iż cena ethereum jeszcze w tym roku osiągnie 15 000 USD, zwiększając jej wartość rynkową do ok 1,5 bln. dolarów i umożliwiając jej przekroczenie bitcoina i stanie się największą (pod względem kapitalizacji) kryptowalutą na świecie

W wywiadzie dla Fortune, Ohanian przyznał również, że jego zdaniem projekt ten ma bardziej długoterminowy potencjał niż jakakolwiek inna obecnie istniejąca kryptowaluta. Jego zdaniem “pod koniec roku Bitcoin będzie wyceniany na poziomie ok. 20 tys. USD a Ethereum po 15 tys. USD.” Gdyby prognozy te się sprawdziły, wówczas kapitalizacja rynkowa ETH wzrosłaby z 71 mld. do ponad 1,5 biliona USD. W tym samym czasie BTC odzyskałby tylko poziom kapitalizacji z grudnia ub.r. tj. ok 340 mld USD.

Vitalik Buterin: Sharding – znacząca poprawa w skalowaniu nadchodzi

Ohanian, który jest również założycielem Initialized Capital – firmy venture capital – przyznał, że inwestowanie w powstające i innowacyjne technologie jest priorytetem jego firmy. Dodał, że blockchain, choć obiecujący, będzie wymagał jednego do dwóch lat, aby osiągnąć swój prawdziwy potencjał:

“W zeszłym roku chodziło wyłącznie o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. W tym roku chodzi wyłącznie o blockchain. Większość to po prostu hype i BS, tak jak to było z AI i ML “– powiedział. “Większość naprawdę istotnej, opartej na protokole i podstawowej infrastrukturze oprogramowania i blockchain będzie musiała zostać zbudowana w ciągu następnego roku lub dwóch, abyśmy mogli naprawdę zobaczyć Web 3.0, na który naprawdę liczymy (…) Są to rodzaje rzeczy, które moim zdaniem zbudują fundament dla zupełnie innego, znacznie lepszego Internetu” – podsumował.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here