Naga Markets


redditW swojej ostatniej wypowiedzi Alexis Ohanian, współzałożyciel portalu społecznościowego Reddit oraz inwestor giełdy Coinbase zauważył, iż trwająca bessa na rynku kryptowalut od grudnia 2017 roku będzie dobra dla całej branży w długim terminie. Ohanin wskazuje, iż wraz ze spadkiem cen spadło również zainteresowanie możliwością szybkiego wzbogacenia się poprzez spekulację. To z kolei oznacza, iż na rynku wirtualnych walut pozostaną sami zagorzali entuzjaści, którzy wprowadzą liczne praktyczne zastosowania.


Zimowa przecena Bitcoina doprowadzi do wiosny innowacji

Alexis przyznaje, iż Bitcoin i reszta altcoinów przeżywa długi kryzys pozostając pod presją sprzedających już ponad rok, a wiele z wirtualnych walut straciło w tym czasie ponad 90% swojej wartości. Jednak pomimo trwającej „zimy” współzałożyciel Reddita uważa, że taka sytuacja doprowadzi do innowacyjnej „wiosny”, ponieważ krach obnażył słabe i często oszukańcze projekty powiązane z branżą kryptowalut, które silnie tracą na atrakcyjności w bessie.

Z drugiej strony taki stan rzeczy sprawił, iż na rynku pozostała „sama śmietanka” zagorzałych zwolenników wirtualnych walut i technologii blockchain, którzy cały czas pracują nad tworzeniem innowacyjnych rozwiązań.

To jest bez wątpienia największa bessa na rynku kryptowalut,. Mój przyjaciel Brian Armstrong, który jest dyrektorem generalnym w Coinbase powiedział, że to jest wiosna innowacji kryptowalutowych. Ceny są po silnej zniżce, więc spekulanci uciekli, a to wspaniale! Ludzie, którzy teraz budują ten rynek są prawdziwymi zapaleńcami i budują infrastrukturę, która zmieni dotychczasowy świat – powiedział Ohanian.

Podczas gdy wielu przeciwników i sceptyków branży kryptowalut używa bessy jako argumentu potwierdzającego tezę, iż Bitcoin jest już „martwy”, Ohanian zauważa, że to właśnie najlepszy moment na rozwój.

Najmądrzejsze osoby, które znam z branży wciąż pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami. Budują duże firmy oparte o technologię blockchain. Hype’a już nie ma to prawda, a zapał zniknął u wielu. Ale myślę, że wyjdzie to na dobre dla wszystkich, którzy byli w tym [od początku]. Ja sam wspieram rozwój giełdy Coinbase od 2011 roku – dodał współzałożyciel Reddita.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Stanowisko Alexisa Ohaniana dot. kryptowalut nie zmienia się na przestrzeni ostatnich lat. W połowie 2018 roku pomimo trwającej bessy Alexis pozostawał bitcoinowym bykiem zaznaczając, iż bardziej niż stroną spekulacyjną interesuje się kwestiami infrastruktury sieci kryptowalut.

Spostrzeżenia współzałożyciela zyskują na wartości w kontekście ostatnich wydarzeń. Zaledwie tydzień temu jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie JP Morgan Chase zdecydował się wydać swoją własną kryptowalutę. “JPM Coin” posłuży m.in. do natychmiastowego rozliczania płatności między klientami. Próby działań tokena rozpoczną się za kilka miesięcy.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here