Naga Marketslogo Quadriga QuadrigaCXWspółzałożyciel giełdy kryptowalut QuadrigaCX był podobno zaangażowany w wiele działań przestępczych w przeszłości – poinformował wczoraj Bloomberg.

Michael Patryn, który sześć lat temu założył kanadyjską giełdę kryptowalut QuadrigaCX wraz ze zmarłym w 2018 r. Geraldem Cottenem, był wcześniej znany jako Omar Dhanani i brał udział w wielu działaniach przestępczych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Najsłynniejsza giełda kryptowalut na świecie

Cotten zmarł w grudniu 2018 r. w czasie wycieczki do Indii. Po jego śmierci okazało się, że na platformie QuadrigaCX brakuje kryptowalut o łącznej wartości 145 mln USD. Co gorsza, jedyną osobą, która miała dostęp do portfeli giełdy, na których znajdowały się środki klientów, był Cotten.

Sprawę bada firma audytorska Ernst & Young.

Udziały w firmie

Sam Patryn podobno odszedł z QuadrigaCX w 2016 r. Powodem był ponoć zasadniczy spór z Cottenem w sprawie działania firmy. Według kanadyjskiej gazety Globe and Mail, Patryn i jego partnerka, Lovie Horner, pozostali jednak dwoma największymi akcjonariuszami QuadrigaCX, chociaż nie angażowali się w działalność firmy od 2016 roku.

Podczas gdy Patryn ostatnio zaprzeczył zarzutom, że on i Dhanani to ta sama osoba, Bloomberg podobno dotarł do dokumentów, zgodnie z  którymi Patryn dwukrotnie zmieniał już tożsamość. Najpierw zmienił swoje nazwisko, a następnie imię.

Tajemniczy wspólnik

Dhanani został podobno skazany w 2005 r. na 18 miesięcy więzienia federalnego za udział w kradzieży tożsamości oraz oszustwa związane z kartami kredytowymi. Według Bloomberga 22-letni Dhanani przyznał się do działania na shadowcrew.com w 2002 r., nieistniejącego już rynku skradzionych numerów kart kredytowych i kart bankowych.

W 2007 roku Dhanani przyznał się do winy w oddzielnym postępowaniu karnym dot. włamania, kradzieży i oszustwa – donosi Bloomberg, powołując się na akta stanu Kalifornia.

Według profilu LinkedIn Patryna, obecnie mieszka on w Wietnamie i pracuje jako przewodniczący fintechwego Ventures Group (FVG), kanadyjskiego inkubatora blockchain.

Niedawno Jennifer Robertson, wdowa po Cottenie, ujawniła, że ​​Cotten finansował działalność giełdy za pomocą własnych pieniędzy, podczas gdy był w sporze sądowym z dużym kanadyjskim bankiem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here