Naga MarketsSergey Brin, współzałożyciel Google i prezes Alphabet, wziął udział w panelu na temat nowych technologii podczas trwającego szczytu Blockchain w Morroco. Podczas swojego wystąpienia przyznał on, że wraz ze swoim 10-letnim synem zajmują się wydobyciem Ethereum. 


Blockchain to “ogromna szansa”

Sergey Brin, którego majątek szacuje się na 52 miliardy dolarów jest dziewiątym najbogatszym człowiekiem na świecie. Przyznał on, że wydobycie Ethereum odgrywa kluczową rolę w niedawnym “boomie informatycznym”, który pomaga w przeprowadzeniu “technologicznego renesansu”:

“Jest kilka czynników, które mają wpływ na ten boom obliczeniowy. Pierwszym oczywiście jest stały szum prawa Moore’a… Drugim czynnikiem jest większe zapotrzebowanie, wynikające z zaawansowanej grafiki w grach oraz, co zaskakujące, z przyjaznych procesorom GPU algorytmów, które można znaleźć w niektórych z wiodących kryptowalut, takich jak Ethereum (…) Każdego miesiąca pojawiają się wspaniałe nowe aplikacje. W tym sensie jesteśmy naprawdę w renesansie technologicznym, ekscytującym czasie, w którym możemy zobaczyć aplikacje wykorzystujące najnowocześniejsze technologie w niemal każdym segmencie współczesnego społeczeństwa.”

Emerging Technologies – Panel from the 2018 Blockchain Summit in Morocco

One of our panels this morning at the 2018 Blockchain Summit was emerging technologies and trends – where blockchain, crypto, AI, and other innovations can meet and make a difference. Featuring Sergey Brin (Google), Brian Forde, Elizabeth Stark (Lightning Labs), Chase Koch (Koch Disruptive Technologies), Neha Narula (MIT), Katie Hain and Koichi Narasaki (SOMPO).

Publiée par The Bitfury Group sur Dimanche 8 juillet 2018

Pomimo podziwu Sergeya dla kryptowalut, Google ogłosił w marcu, że firma aktualizuje swoje zasady dotyczące reklam związanych z usługami finansowymi, aby zakazać jakichkolwiek reklam dotyczących treści związanych z kryptowalutami, w tym ofert nowych monet (ICO), portfeli i porad handlowych.

Jednakże kilka dużych korporacji technologicznych bada potencjał technologii blockchain pod kątem potencjalnego zastosowania jej w swoich platformach. Facebook niedawno mianował nowego dyrektora kierującego działem blockchain. Ponadto, gigant mediów społecznościowych zniósł niedawno całkowity zakaz reklamowania kryptowalut. Nowo zaktualizowane zasady wymagają jednak od reklamodawców chcących wyświetlać reklamy produktów i usług związanych z kryptowalutami przesłania aplikacji umożliwiającej Facebookowi ocenę ich kwalifikowalności. Wnioskodawcy są instruowani, aby zamieszczać “wszelkie uzyskane przez nich licencje, bez względu na to, czy są przedmiotem obrotu na publicznej giełdzie papierów wartościowych, oraz inne stosowne informacje o charakterze publicznym dotyczące ich działalności”.

W panelu w Morroco uczestniczyli również Elizabeth Stark, współzałożycielka i CEO Lightning Labs, oraz Neha Narula, dyrektor Digital Currency Initiative w MIT Media Labs. Elizabeth Stark mówiła o lightning network i bezpieczeństwie scentralizowanych wymian:

“Lightning umożliwia ludziom przeprowadzanie transakcji na dużą skalę przy użyciu podstawowych zabezpieczeń technologii blockchain (…) Naprawdę nigdy nie byłam bardziej podekscytowana przyszłością i potencjałem tego, co budujemy – budowaniem kluczowych technologii, aby wprowadzić je na świat”.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!

 

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBiomed Lublin [BML] – czas na korektę? – analiza na zamówienie
Następny artykułMoveApp wygrywa przetarg na realizację aplikacji mobilnej dla Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here