Naga Markets

vitalik ButerinRosyjsko-kanadyjski programista, a także współzałożyciel projektu Ethereum zdradził w jednym z niedawnych wywiadów, że spodziewał się pęknięcia bańki na rynku kryptowalut. Vitalik Buterin podkreślił, iż poprzednia hossa została przedłużona, ponieważ trwała aż 1,5 roku. Historycznie byczy sentyment nie utrzymywał się dłużej niż 9 miesięcy.

  • Współzałożyciel Ethereum spodziewa się pęknięcia bańki na rynku kryptowalut
  • Vitalik Buterin podkreślił jednocześnie, że niskie ceny kryptowalut nie wskazują na żadne fundamentalne wady rynku
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakąkolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, sieci kantorów umożliwiającej wymianę ponad 460 kryptowalut

Współzałożyciel Ethereum spodziewał się pęknięcia bańki 

Vitalik Buterin stojący za drugim co do wielkości projektem kryptowalutowym przyznał, iż wiedział, że bańka na wirtualnych walutach w końcu pęknie. W jednym z niedawno udzielanych wywiadów podkreślił, iż miniona hossa była znacznie dłuższa od poprzednich.Historycznie wcześniejsze cykle byka trwały nie dłużej, niż 9 miesięcy. W ostatnim przypadku natomiast ceny utrzymywały się wysoko przez 1,5 roku. Choć niektórzy nie widzą nic złego w ”napompowanych coinach”, zdaniem współzałożyciela Ethereum nie należy ich traktować, jako normalności.

Jednocześnie Vitalik Buterin podkreślił, że duży spadek wartości czołowych wirtualnych walut nie wskazuje na żadne fundamentalne wady tego rynku. Programista ten przedstawił także scenariusze długoterminowe dla kryptowalut. W jego opinii prawdopodobieństwo tego, iż za 20 lat znikną one z rynku, jest niskie, jeśli wirtualne waluty odniosą sukces w kilku niszowych sektorach – m.in. tych związanych z przechowywaniem wartości. 

W opinii współzałożyciela Ethereum zmienność na wykresie BTC może ulec zmniejszeniu w odległej przyszłości. Wciąż nie jest jednak jasne, na jakim poziomie ustabilizuje się jego cena, jeśli trafiłby on do głównego nurtu. 

Obecnie czołowa kryptowaluta handluje w okolicach 20,4 tys. dol., podczas gdy cena Ethera (ETH) oscyluje w pobliżu 1,6 tys. dol. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: NFP zgodnie z oczekiwaniami, Zaorski dokupujący Bitcoiny i rynek złota
Następny artykułXI sezon Ligi Traderów. Wygraj książkę “Twój mózg, Twoje pieniądze”
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here