Naga Marketsbitcoin goldCharles Hoskinson, współzałożyciel Ethereum, sugeruje, że zastosowanie technik stylometrycznych pomoże nam odkryć, kim jest (był?) Satoshi Nakamoto. Powiedział o tym w wywiadzie z 5 kwietnia.

Charles Hoskinson zasugerował, że najskuteczniejszym sposobem na to, by odkryć, kim był twórca (twórcy?) BTC, jest zastosowanie technik stylometrycznych.

Czym jest stylometria?

Czym jednak jest stylometria? Jak twierdzi Wikipedia, to “metoda analizy dzieła sztuki dla ustalenia statystycznej charakterystyki stylu autora. Służy głównie rozstrzyganiu kwestii autorstwa dzieł anonimowych bądź chronologii przekazu. Założenia stylometrii przedstawił w roku 1890 Wincenty Lutosławski, w pracy „Principes de stylometrie”.

Innymi słowy, to metoda badawcza, która może pomóc w odkryciu charakterystycznych cech danego dzieła.

Twórca Ethereum znajdzie Nakamoto?

Hoskinson zasugerował jednak, że chce przeanalizować w ten sposób kod BTC. Hoskinson wyjaśnił, dlaczego może to być bardziej skuteczna technika: – Stylometria kodu jest znacznie dokładniejsza. Oto artykuł na temat https://usenix.org/node/190845. Często wykonuje się to w celu śledzenia autorów złośliwego oprogramowania i zwykle jest bardzo skuteczne.

Hoskinson opisał też, kim potencjalnie może być Satoshi: – Ma teraz po pięćdziesiątce lub sześćdziesiątce, został wykształcony w latach 80. lub na początku lat 90. i kształcił się w bardzo szczególnej szkole informatycznej. Sam skrypt Bitcoina daje nam wiele wskazówek, gdzie ta osoba była szkolona, ​​ponieważ był oparty na języku Forth, który jest bardzo rzadkim językiem, ale był używany głównie w pedagogice informatyki, szczególnie w Anglii i na wschodnie USA w tym okresie.

Hoskinson zakończył wywód stwierdzeniem, mówiąc: – Nigdy mnie to [to kim jest Satoshi – przy. autora] nie interesowało, ponieważ, szczerze mówiąc, ta osoba opuściła ekosystem (…), a Bitcoin działa dobrze od 2012 roku. Minęło już osiem lat i nie mieliśmy żadnych problemów. Dlaczego więc musimy odkryć założyciela?

Być może  więc zagadka dot. tego, kim jest Satoshi Nakamoto, nigdy nie zostanie rozwiązana. Niedawno zresztą pojawiły się i inne sensacyjne teorie. W wyniku analizy stylu pisania niektórzy eksperci doszli do wniosku, że osoba, która zaprojektowała BTC, mogła też stworzyć… Monero.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here