Naga MarketsWspółzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, który jest także doradcą ds. prywatności w Zcash, bronił ZEC na Twitterze, przeciwko krytykom jego scentralizowanego charakteru.

Odpowiadając na tweety WhalePandy, który oświadczył, że Vitalik powinien zdecentralizować kryptowalutę ZCash, jeśli prywatność ma dla niego znaczenie, współzałożyciel Ethereum napisał:
“Czemu? Gdybym korzystał z kryptowaluty do zastosowań wymagających dużej prywatności, skierowałbym się ku temu, co z większym prawdopodobieństwem chroni poufność i nie ulegał bzdurom na temat luksusów, takich jak decentralizacja.”

Następnie wyjaśnił swoje stanowisko, mówiąc, że decentralizacja jest ważna dla długoterminowego przetrwania coina, ale nie dla jej funkcji prywatności:
“… decentralizacja jest ważna dla zapewnienia, że ​​waluta przetrwa w dłuższej perspektywie. Ale jeśli mam jedną transakcję, którą naprawdę muszę poufnie wysłać tu i teraz , to całkowicie wystarczające są do tego scentralizowane systemy kryptograficzne.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Według Vitalika, użytkownicy, którzy dbają o prywatność, koncentrują się bardziej na zachowaniu poufności, niż na zapewnieniu przetrwania waluta, ponieważ te dwie rzeczy są niezależne. Według jego rozumowania, nawet jeśli w przyszłości dojdzie do upadku / bankructwa coina z powodu braku decentralizacji, poufne transakcje, do których były one używane, pozostaną.

“Gwarancje poufności Zcasha są ważniejsze niż gwarancje przetrwania” – napisał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here