Naga MarketsEthereum ETHKwestia przyszłości technologii blockchain nadal wywołuje liczne dyskusje. Czy nowa technologia zrewolucjonizuje nasz świat czy zostanie zapomniana? Dziś nie znany odpowiedzi. Na ten temat wypowiedział się jednak współtwórca Ethereum.

Joseph Lubin powiedział w czasie konferencji SXSW w Austin, że globalna gospodarka wzrośnie nawet 10-krotnie w czasie od 10 do 20 lat, zaś blockchain będzie wtedy odgrywał istotną rolę na rynku.

Tak jak e-mail

Lubin podkreśla, że w przypadku sieci bloków jesteśmy dopiero na początku drogi. Porównuje obecną sytuację do roku 1983. Jak uważa, “zwykli” ludzie nie korzystali wtedy z e-maili, choć ta technologia już istniała. Tylko wąska grupka zapaleńców komunikowała się w ten innowacyjny sposób. Teraz podobnie jest z blockchainem. Stosunkowo niski procent osób korzysta z tej technologii, ale w przyszłości ta sytuacja prawdopodobnie ulegnie zmianie.

Czy kluczowym blockchainem będzie ten bitcoina? Niekoniecznie. Lubin podkreśla zalety Ethereum 2.0., która to sieć ma być pozbawiona wad, które dostrzegamy w BTC:

„W przypadku bitcoina i obecnie [jeszcze] Ethereum trzeba mieć specjalistyczny sprzęt, wykorzystywać dużo energii elektrycznej, wykonywać mnóstwo obliczeń, aby w zasadzie utrzymać wszystkich w synchronizacji. [W przypadku Ethereum 2.0 w ciągu 18 miesięcy] będziemy mieli o wiele potężniejszy i skalowalny system blockchain, który zużywa mniej energii.”

Blockchain dla twórców

Lubin niedawno stwierdził też, że blockchain może pomóc twórcom treści. Jego zdaniem nowa technologia może przywrócić etos pracy dziennikarza, ale też pomóc pisarzom, muzykom czy innym artystom w dystrybucji ich twórczości.

Problem jest realny, bowiem dziś zespół muzyczny otrzymuje zaledwie trochę ponad 10% wpływów ze sprzedanych swoich płyt. Dlatego niektórzy muzycy zakładają już nawet własne wytwórnie, by mieć większy wpływ na kontrolę sprzedaży własnych albumów.

W zamian za kryptowaluty swoją muzykę sprzedawał już np. raper 50 Cent czy grupa metalowa Mastodon. Ciekawostką jest też to, że islandzka artystka Bjork z okazji wydania płyty “Utopia” wyemitowała swój token.

Misję wspomagania twórców podjął też startup Decent, który działa od 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here