Naga Marketswidelec wbity w wodęW minionym tygodniu doszło do hard forka Bitcoin Cash’a (BCH) na dwa osobne łańcuchy – Bitcoin ABC (BCHABC) oraz Bitcoin SV (BCHSV). Na dzień dzisiejszy Bitcoin Cash ABC ma przewagę zarówno ekonomiczną jak i społeczną. Okazuje się także, że Jihan Wu, współzałożyciel Bitmain rozważa sprzedaż 1 mln Bitcoin Cash SV (BCHSV).


W chwili obecnej większość bloków BCH jest wydobywane przez Bitcoin.com, BTC.TOP i ViaBTC, bez interwencji Bitmain. Dzięki wsparciu topowych giełd takich jak Coinbase i Kraken, Bitcoin Cash ABC zapewnił sobie zwycięstwo nad Bitcoin Cash SV w wojnie o władzę i moc obliczeniową.

16 listopada a wiec dzień po hard forku, społeczność programistów BCH zintegrowała punkt kontrolny w każdym bloku wydobywającym się po “widelcu”, aby zapobiec reorganizacji blockchaina.

“Decydująca bitwa została wygrana przez obrońców Bitcoin Cash” – napisał twórca Yours.org, Chris Pacia, dodając: “Punkt kontrolny to linia dodana do kodu, która uniemożliwia reorganizację blockchaina poniżej bloku z punktem kontrolnym. W przypadku, gdy agresor miałby spróbować ataki 51% i wymazać wszystkie bloki i transakcje, które miały miejsce w Bitcoin Cash w ciągu minionego dnia, oprogramowanie nie pozwoli mu tego zrobić.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 

Spoglądając jednak na notowania dostrzec można, że BCH wygrał bitwę, ale konflikt zakończył się negatywnym wynikiem zarówno dla BCH jak i BCHSV. Roger Ver, dyrektor generalny Bitcoin.com, powiedział niedawno: “Nikt nie wygrywa wojny. Niektórzy po prostu przegrywają mniej niż inni”.

Od tego momentu wiara zarówno w BCHSV jak i BCH zależy od rynku. Jeśli duzi gracze zechcą pozbyć się posiadanych przez siebie BCH SV, to aktywa te mogą znacznie ucierpieć w krótkim czasie. Jedną z osób, które rozważają sprzedaż sporej ilości BCH SV jest Jihan Wu, współzałożyciel Bitmain. Warto zaznaczyć, że nie mówimy tu o 10 czy 20 “monetach” lecz o ponad 1 mln Bitcoin Cash SV (BCHSV).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.11.2018
Następny artykułKurs dolara nowozelandzkiego (NZD) najwyżej od pięciu miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here