Naga MarketsOd początku tego roku kurs Bitcoina wzrósł o ponad 1935%. Fakt ten sprawił, że wiele osób, które do tej pory wiodło spokojne życie nagle stało się milionerami choć w wielu przypadkach nazwać moglibyśmy ich BitMilionerami bo przecież dopóki zlecenie nie zostanie „zamknięte” nasze zyski są jedynie wirtualne. Ostatnia, silna aprecjacja sprawiła, że o kryptowalutach stało się na prawdę głośno. Tak jak o inwestowaniu na giełdzie mówi się raczej niewiele, tak o Bitcoinie rozmawiają już nawet w telewizji śniadaniowej. Fakt ten sprawił, że coraz większa część społeczeństwa zaczyna interesować się tą formą inwestycji. Warto przy tym zauważyć, że zaledwie niewielka część z tych osób widzi w kryptowalutach potencjał do zmiany obecnego systemu finansowego. Zdecydowana większość to spekulancki, którzy liczą jedynie na szybki zarobek.

Nie zmienia to jednak faktu, że zdaniem wielu osób Bitcoin to po prostu kolejna bańka spekulacyjna. Tezę tą próbowali udowodnić również analitycy Convoy Investments, którzy przedstawili specjalną grafikę potwierdzającą, że Bitcoin to oficjalnie największa bańka spekulacyjna w historii, większa nawet od tulipomanii z 1634-1637 roku.Mimo to Bitcoin wciąż posiadają ogromne grono swoich zwolenników choć grupa ta zdaje się, właśnie uszczupliła się o jedną osobę.

Posłuchaj na żywo co Szczepan Bentyn i Sylwester Suszek sądzą o przyszłości Bitcoina i Krypto na FxCuffs w Krakowie

Emil Oldenburg

Emil Oldenburg, współzałożyciel i dyrektor techniczny jednej z największych na świecie stron o kryptowalutach, Bitcoin.com, który ostatnie trzy lata spędził w Tokio stwierdził w wywiadzie dla breakit.se, że „inwestycja w BTC jest obecnie najbardziej ryzykowną inwestycją, jaką można zrobić”.

Jego zdaniem Bitcoin jest „tak dobry, jak bezużyteczny” i nie ma przyszłości jako waluta handlowa. Idąc tym tokiem rozumowania, Oldenburg postanowił sprzedać wszystkie swoje bitcoiny i wierzy że inni zdadzą sobie sprawę jak niepłynny jest ten rynek i również pójdą w jego ślady. Nie oznacza to jednak, że nie wierzy on w żadną kryptowalutę. Wręcz przeciwnie, wszystkie swoje Bitcoiny wymienił na Bitcoin Cash – kryptowalute powstałą na skutek pierwszego hard forka BTC.

„Kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, jak bitcoin działa, zaczną sprzedawać”

„Bitcoin ma zbyt wysokie opłaty transakcyjne i długi czas realizacji transakcji” – Stwierdził  Emil Oldenburg. Jego zdaniem kupowanie czy sprzedawanie BTC na giełdzie nie stanowi problemu. Ten pojawia się dopiero, gdy chcemy wykorzystać BTC do tradycyjnych płatności w punktach handlowych i usługowych.

„Istnieje tylko pewna, ograniczona liczba transakcji na sekundę, które można wykonać w sieci bitcoin. Zależy to m.in. od rozmiaru bloku (…) Powodem, przez który posiadacze nie rozumieją jeszcze tego ryzyka jest fakt, że większość osób dotychczas jedynie kupowała kryptowalutę licząc na silne wzrosty i odsprzedanie jej w przyszłości.” – dodaje.

invest

Sytuacje tą idealnie obrazuje poniższy wykres, który przedstawia średni czas realizacji transakcji. 139 minut to niemal 2,5 godziny.

Źródło: blockchain.infoJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Poprzedni artykułBitcoin traci 20%, Bitcoin Cash zyskuje ponad 50%!
Następny artykułŚwiatowe indeksy giełdowe w praktyce – zapraszamy na bezpłatny webinar Comparic
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here