Naga Marketstradenext-dc-picPosiadający 40% udziałów w przedsiębiorstwie TradeNext, Jagijit Singh, trafił do więzienia. Jednocześnie spółka poinformowała, że decyduje się zamknąć detaliczną gałąź swojej działalności na rynku brokerskim i walutowym. Chociaż na pierwszy rzut oka są to dwie niezależne historie, to można doszukać się pomiędzy nimi pewnych powiązań.


Singh skazany za oszustwa w innym przedsiębiorstwie

Zatrzymany w Indiach i postawiony przed tamtejszym sądem Jagijit Singh trafił za kratki nie z powodu działalności w TradeNext, ale w związku z posiadaniem praw własności do innego podmiotu – Crown Credit Cooperative Society. Przedsiębiorstwo działa jako fundusz dla indyjskich klientów chcących zdeponować środki na rachunkach oszczędnościowych. W związku z podejrzeniami o stosowanie nieuczciwych praktyk, Singh oraz siedmiu innych współpracowników trafiło do więzienia – w celu wyjaśnienia sprawy.

Lokalne służby otrzymywały zgłoszenia od indywidualnych osób, że odzyskanie pieniędzy zainwestowanych w fundusz jest praktycznie niemożliwe. Doprowadziło to do popełnienia samobójstwa przez jednego z klientów Crown Credit Cooperative Society, który mógł stracić nawet 160 tysięcy dolarów po sprzedaży swojego biznesu.

TradeNext bez obsługi klientów detalicznych

Regulowany przez brytyjski organ FCA, broker TradeNext zdecydował się zawiesić przynajmniej na jakiś czas obsługę klientów detalicznych. W związku z tym wszystkie środki klienckie zostaną zwrócone, a spora część londyńskich pracowników związana.

Decyzja ta z pewnością ma sporo wspólnego ze zmianą sytuacji rynkowej po styczniowym kryzysie wywołanym przez decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego. Znaczny wzrost kosztów, które trzeba było przeznaczyć na marketing gdy branża mogła rzeczywiście przestraszyć inwestorów detalicznych, okazał się zbyt duży dla brokera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here