Naga MarketsWspółzałożyciel Ethereum i zarazem prezes ConsenSys Inc., Joseph Lubin, przyznał w wywiadzie udzielonym Bloombergowi, że ​​nie martwią go spadki ceny kryptowaluty. Nie widzi w nich zagrożenia dla dalszego rozwoju projektu.


Lubin nie dorabia do ostatnich, zeszłorocznych potężnych wzrostów ETH żadnej ideologii. Uważa je za kolejną bańkę. Sam jednak przyznaje, że każda kolejna hossa bywa bardziej spektakularna.

To tylko pryszcze!

Patrząc na wykres Lubin uważa, że szczyty minionych okresów hossy dziś wyglądają jak „pryszcze”. Choć sam wzrost ceny nie robi na nim wrażenia, sam przyznaje, że bardzo korzystną częścią całego zjawiska jest duży skok poziomu aktywności społeczności kryptowalut. Sama grupa osób wspierających ETH może być dziś jego zdaniem nawet dwa razy większa, niż przed bańką. Podkreśla również, że „istnieje silna korelacja między wzrostem cen a wzrostem podstawowej infrastruktury w ekosystemie i wzrostem [stopnia] rozwoju ekosystemu”.

Bańka to nic nadzwyczajnego

Lubin podkreśla przede wszystkim usilnie, że cena nie ma dużego wpływu na sam rozwój projektu. Twierdzi, że ETH nadal jest na „dobrej drodze” i bańka „nie jest tak niespodziewana”. Oczywiście można założyć, że jako współtwórca drugiej co do kapitalizacji kryptowaluty, mówi tak tylko dlatego, by uspokoić nastroje na giełdach i zatrzymać spadki. Przez stwierdzenie, że bańka nie jest i nie była aż tak „niespodziewana” przebija też ogromna pewność w przyszłość projektu.

Czy tak będzie i Ethereum czeka świetlana przyszłość? Obecnie waluta spadło już do poziomu 288 USD. Jest to miejsce na wykresie, gdy cena znalazła się ostatnio (tj. poniżej 300 USD),  początkiem listopada 2017 r. Z drugiej strony spadki ETH wpisują się w ogólny trend spadkowy na rynku kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here