Naga Marketslogo etc na tablecieWspółzałożyciel Ethereum i twórca ConsenSys Joseph Lubin powiedział, że technologia blockchain i decentralizacja mogą przynieść korzyści twórcom treści i dziennikarzom.

Lubin powiedział to w czasie nagrania video, które można znaleźć tutaj.

Stwierdził, że blockchain może pomóc twórcom wszelkiej maści treści wpływać na to, w jaki sposób owoce ich pracy są konsumowane i udostępniane. W opinii Lubina sieć bloków pozwala im także wyeliminować pośredników. Problem jest widoczny np. na rynku muzycznym. Lubin zauważa, że muzycy otrzymują tylko jakieś “11 lub 12 proc” ze sprzedaży swoich utworów, a “te duże firmy fonograficzne wysysają 70 procent.” Rozwiązanie? “Możemy zastąpić te firmy fonograficzne inteligentnymi umowami na platformie Ethereum” – twierdzi Lubin.

Wizja przyszłości

Lubin kontynuował, że chociaż w przyszłości na rynku nadal będą pośrednicy, tacy jak promotorzy, nie będą już w stanie „osiągnąć pozycji, w której będą uzyskiwać ogromne czynsze tylko z powodu swojej roli pośrednika”. Czyli zyskają sami twórcy.

Jeśli chodzi o dziennikarstwo, Lubin powiedział, że platformy oparte na blockchain, takie jak Civil, mogą pomóc rynkowi dziennikarskiemu dostarczać treści bezpośrednio konsumentom i przywrócić dziennikarstwu etykę.

Na początku tego miesiąca Civil ogłosiło oficjalny start, mimo niezbyt udanej zbiórki ICO z 2018 r. Platforma – która ma na celu dostarczenie alternatywnego modelu biznesowego dla branży dziennikarskiej – pozwala teraz uczestnikom na zakup członkostwa, w tym tokenów CVL, które będą reprezentować siłę “głosu członków” w ekosystemie projektu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

BTC a muzyka

Tak naprawdę pomysł Lubina nie jest nowy. Według opisanej przez niego idei działa startup Decent. Ponadto, muzykę za BTC sprzedawali już artyści z różnych scen. Robili to metalowcy z Mastodon czy raper 50 Cent. Z okazji premiery albumu “Utopia” swoje tokeny wyemitowała ekscentryczna artystka Bjork.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here