Naga MarketsBitcoin w rozsypceCharlie Munger, miliarder, inwestor i wiceprezes amerykańskiego konglomeratu holdingowego Berkshire Hathaway, ponownie skrytykował bitcoina (BTC).

Munger – który został zaproszony na imprezę organizowaną przez grupę inwestycyjną zajmującą się walutami cyfrowymi, ale nie uczestniczył w tym wydarzeniu – stwierdził, że inwestorzy bitcoina „celebrują życie i pracę Judasza Iskarioty”…

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zdrajcą Jezusa?

W ten sposób Munger powtórzył swoje negatywne stanowisko wobec kryptowalut. Wcześniej opisał wiodącą cyfrową walutę jako coś obrzydliwego. Następnie zaatakował ludzi, którzy inwestują w bitcoina. Jego zdaniem powinno się oberwać zwłaszcza profesjonalnym traderom, którzy zajmują się handlem kryptowalutami. Jego zdaniem “to po prostu obrzydliwe. To tak, jakby ktoś inny handlował kałem, a ty decydujesz: „Nie mogę zostać pominięty”.

Sam dyrektor generalny Berkshire Hathaway i prezes Warren Buffett – znany również ze zjadliwej postawy wobec kryptowalut – parę dni temu ponownie wyśmiał bitcoina za rzekomy brak rzeczywistej wartości użytkowej. Buffet porównał monetę do muszli, która „po prostu jest”. „To jest jak muszla czy coś takiego, a to nie jest dla mnie inwestycja” – powiedział Buffett.

Z kolei w zeszłym roku Chamath Palihapitiya, samozwańczy „uczeń” Warrena Buffetta i Charliego Mungera, powiedział, że owi dwaj sceptycy mocno mylą się co do bitcoina. Jeśli chodzi o Mungera, Palihapitiya powiedział:

„Myślę, że to naprawdę niesprawiedliwe, że czegoś nie rozumie, a potem dyskredytuje”.

Co dalej z ceną?

Bitcoin jest obecnie notowany na poziomie około 5 934 USD i wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o ponad 4%, według CoinMarketCap. 3 maja cena kryptowaluty wzrosła z około 5 300 USD do ponad 5 700 USD na głównych rynkach, dzięki czemu rynek kryptograficzny zyskał ponad 7 mld USD w ciągu jednego dnia.

Niedawno 50-dniowa średnia krocząca (MA) przekroczyła 200-dniową MA od dołu, tworząc tym samym złoty krzyż. Wielu analityków uważa ten wskaźnik za oznakę, że silne wzrosty są jeszcze przed nami.

Krzyż jest jednak oparty na średnich ruchomych, które mają charakter wsteczny. Na przykład 50-dniowe MA opiera się na danych sprzed 1,5 miesiąca, a 200-dniowy MA opisuje ponad sześciomiesięczne działania cenowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Wyglada że Panom bankierom zaczynają puszczać nerwy. W sumie to słusznie. Stary porządek w świecie finansów powoli dobiega końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here