Naga Markets


Sterling Witzke pracuje w Winklevoss Capital – firmie venture capital założonej przez słynnych bliźniaków Winklevoss. Sama jest mocno zainteresowana finansowaniem projektów kryptograficznych i blockchainowych na wczesnym etapie ich rozwoju. Uważa też, że ​​stablecoiny są doskonale zaprojektowane na potrzeby płatności internetowych i będą stale zdobywać popularność w miarę rozwoju branży.

W wywiadzie udzielonym Cointelegraph młoda bizneswoman powiedziała teraz, że firma braci czeka i liczy na jasne przepisy związane z kryptowalutami. Jak sama uważa, jasność regulacyjna “jest potrzebna, aby doprowadzić do masowej adopcji”. Dodała:

“Wiem, że istnieje kilka firm, które zastanawiały się nad pozyskaniem kapitału [przez ICO], ale są teraz trochę niezdecydowane, ponieważ nie są do końca pewne, jak działać w szarej strefie. Takie firmy chcą prosić o pozwolenie, a nie przebaczenie, co również jest naszym modelem, dlatego doceniamy to. Myślę jednak, że przejrzystość jest zawsze dobra dla ekosystemu.”

Inwestorzy instytucjonalni

Nie mogło zabraknąć tematu, który zawsze rozgrzewa zwolenników kryptowalut. Chodzi o inwestorów instytucjonalnych, którzy jakoby mają zacząć inwestować w cyfrowe waluty. Tu jednak Witzke nie jest tak optymistycznie nastawiona jak np. Mike Novogratz czy Tom Lee. Sama nie sądzi, aby rok 2019 miał być okresem masowego wejścia Wall Street na ten rynek.

“Ludzie mają tendencję do myślenia, że ​​przestrzeń porusza się z prędkością błyskawicy, ale podstawowy rozwój nie porusza się tak szybko” – podkreśliła. Sama dość obrazowo określiła, jak wygląda podejście inwestorów instytucjonalnych do kryptowalut. Uważa, że wielu z nich dopiero “zanurza palce u nóg”.

Jaka będzie cena BTC?

Pytana o cenę BTC odparła:

“Nie będę przewidywała żadnych cen, ale cieszę się [z tego], gdzie jesteśmy, ponieważ jesteśmy w fazie budowy ekosystemu. Myślę, że spekulanci, którzy podnieśli cenę, siedzą teraz na uboczu. I znowu, ludzie, którzy pozostali, naprawdę wierzą w ekosystem i uważają bitcoina za magazyn wartości, a nie spekulacyjny zasób.

Podpytana dalej o wartość BTC, w końcu odparła:

“Prawdopodobnie przez pewien czas będziemy na tych poziomach cen. Istnieje wiele podstawowych zadań związanych z infrastrukturą, takich jak skalowalność, wygoda użytkownika itp. Może nie na bazowej części infrastruktury, ale na górnej warstwie. Ludzie nie będą korzystać z tych aplikacji, jeśli nie uda nam się ich uczynić niezawodnymi i niezwykle łatwymi w użyciu.”

Przyszłość to stablecoiny

Witzke widzi też potencjał w stablecoinach:

“Dolar przez długi czas był świetną formą płatności, ale nie był przeznaczony dla epoki Internetu, w której obecnie się znajdujemy. Potrzebujemy stabilnej waluty, która współpracuje z blockchainem i Internetem. Stablecoiny dają nam możliwość zakupu aktywów (…).”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here