Naga Markets

Według informacji ujawnionych przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych współpracownicy OneCoina postawiono zarzuty w związku z jej udziałem w oszustwie. Piramida ta powstała w 2014 r. pod przykrywką kryptowaluty. Firma za nią stojąca miała siedzibę w Sofii w Bułgarii. Poddana ekstradycji Irina Dilkinska zatrudniona w OneCoinie, jako kierownik działu prawnego umożliwiła wypranie milionów dolarów, pomagając założycielom tego oszukańczego schematu finansowego w realizacji ich planu.

  • Irina Dilkinska została poddana ekstradycji z Bułgarii do USA. Grozi jej 40 lat pozbawienia wolności za udział w prowadzeniu piramidy finansowej OneCoin
  • Bułgarka pomagała założycielom firmy, która oszukała inwestorów z całego świata na ponad 4 mld dol. w praniu pieniędzy pod przykrywką kierowania działem prawnym 

Współpracownicy OneCoina grozi kara 40 lat pozbawienia wolności

Departament Sprawiedliwości USA oznajmił wczoraj (tj. 21 marca br.), że Bułgarka oskarżona o rolę w wielomiliardowej piramidzie finansowej OneCoin została poddana ekstradycji z Bułgarii do Stanów Zjednoczonych. 







Irina Dilkinska miała swój udział w masowym oszustwie, które pochłonęło ponad 4 mld dol. od inwestorów z całego świata. Działało ono pod przykrywką kryptowaluty. W rzeczywistości jednak miało znamiona piramidy finansowej – środki pozyskiwane od nowych osób były wypłacane na poczet wcześniejszych uczestników schematu. 

Oskarżona rzekomo kierowała działem prawnym w OneCoinie. W rzeczywistości pomagała ona kierownictwu w praniu pieniędzy za pośrednictwem firm fasadowych. Według amerykańskiego prokuratora Irina Dilkinska miała udział w szeroko zakrojonym planie z milionami ofiar oraz miliardami strat. Teraz poniesie za to odpowiedzialność.

Zastępca dyrektora FBI – Michael J. Driscoll powiedział, że Bułgarka pomogła Markowi Scottowi wyprać około 400 mln dol. wpływów OneCoina, a kiedy dowiedziała się o aresztowaniu swojego wspólnika, zniszczyła obciążające ją dokumenty.

Piramida finansowa pod przykrywką kryptowaluty

OneCoin funkcjonował, jako sieć MLM za pomocą której jej członkowie otrzymywali wynagrodzenie za rekrutację innych osób do zakupu “pakietów kryptowalutowych”. Firma ta nie miała rzeczywistego produktu, a środki pozyskiwane od nowych osób, były wypłacane na poczet starszych uczestników schematu. 

W październiku 2017 r. również Ruja Ignatova została oskarżona o oszustwo związane z OneCoinem. Okrzyknięta mianem CryptoQueen w tym samym r. przepadła bez śladu. Ostatnim razem widziano ją, jak podróżowała do Aten w Grecji. W czerwcu 2022 r. znalazła się na liście 10 najbardziej poszukiwanych osób przez FBI. Organy ścigania zaoferowały nagrodę w wysokości 100 tys. dol. za dostarczenie informacji, które doprowadzą do jej aresztowania. 

Autor poleca również:

AVA Trade


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRezerwa Federalna podnosi stopy dziewiąty raz z rzędu! Sprawdź reakcję Bitcoina i złotego
Następny artykułCooperman: Stany Zjednoczone przeżywają „podręcznikowy” kryzys finansowy!
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.