Naga Markets

Ruja Ignatova będąca współzałożycielką OneCoina wciąż nie została schwytana przez organy ścigania. Podczas gdy jej brat już dawno trafił za kratki, trzech współpracowników zaangażowanych w tę kryptowalutową piramidę finansową stanęło niedawno przed niemieckim sądem. Zarzucono im, że dokonywali oszustw, prali pieniądze oraz dopuszczali się przestępstw bankowych. 

Jedno z największych oszustw w historii

Globalna piramida finansowa OneCoin, która powstała w 2014 r. przez lata działała pod przykrywką projektu kryptowalutowego. Po jej upadku organy ścigania tj. Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych (FBI) stwierdziły, że jej klientom przedstawiano fałszywe wizje biznesowe i techniczne, a środki pozyskiwane były od nowych użytkowników dołączających do schematu. Wypłaty i zarobki jednych członków uzależnione były od wpłat kolejnych osób przeciągniętych wizją pasywnego zarabiania. 

Twórcy OneCoina oszukali ponad 3 mln inwestorów z całego świata na około 4 mld dol. Przedstawiana przez nich rosnąca wartość pseudo kryptowaluty przynależnej do projektu, była fałszywa. Proces jej wydobycia był natomiast jedynie symulowany. 

Bułgarsko-niemiecka bizneswoman okrzyknięta mianem ,,Cryptoqueen’’ ukrywa się przed władzami już od kilku lat. Nakaz jej aresztowania został wydany już w 2017 r. Ostatnim razem widziano ją na pokładzie samolotu lecącego z Bułgarii do Grecji. Od tamtej pory ślad po niej zaginął.

W połowie 2022 r. Ruja Ignatova trafiła na listę najbardziej poszukiwanych osób przez FBI. Za informacje, które doprowadziłyby do schwytania tej kobiety, amerykański organ ścigania oferuje 100 tys. dolarów. 

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Wspólnicy poszukiwanej ,,Cryptoqueen’’ stanęli przed sądem

Choć współzałożycielka OneCoina wciąż się ukrywa, wymiar sprawiedliwości dosięgnął jej wspólników mających swój udział w oszustwie. 18 października br. niemiecki sąd rozpoczął rozprawę związaną z tą piramidą finansową. 

XTB

Trzem współpracownikom Ruji Ignatovej postawiono zarzuty związane m.in. z praniem pieniędzy, oszustwami i przestępstwami bankowymi. W tym gronie znalazł się radca prawny, który rzekomo ułatwił transfer 19,7 mln dol. na Kajmany. Środki te miały zostać przeznaczone na zakup dwóch mieszkań w Londynie. Pozostała dwójka osób postawionych przed sądem to małżeństwo, które przez rok zarządzało środkami klientów OneCoina w wysokości 320 mln euro. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułMomentum Bitcoina słabnie przez duże ruchy wielorybów!
Następny artykułAkcje ZEPAK wystrzeliły po doniesieniach o budowie elektrowni atomowej. Na GPW przeważa jednak czerwień
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here