Naga MarketsO godzinie 16:00 poznaliśmy jeden z istotniejszych odczytów dla amerykańskie gospodarki podczas dzisiejszej sesji. Mowa tu o indeksie zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board.

Patrząc na okres 5-cio letni, który widoczny jest na poniższym wykresie łatwo dostrzec można trend rosnący, a w ubiegłym miesiącu wskazania znalazły się na najwyższym poziomie w tym okresie 113,70. Oczekiwania rynkowe przy styczniowej publikacji uplasowały się nieco niżej, bo na poziomie 113,00. Jak się jednak okazało, obecny odczyt to 111,8, a więc zarówno poniżej oczekiwań jak i odczytu poprzedniego, który zrewidowany został w dół, do 113,13.

Mimo, że odczyt był na wysokim poziomie, to widać, że ankietowani, którzy wzięli udział w badaniu nieco gorzej oceniają bieżące i mają inne oczekiwania w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych w USA.

Wskaźnik zaufania konsumentów wg Conference Board – okres 5-letni

Sytuacja na EURUSD

Dolar traci w stosunku do wspólnej waluty, co dobrze widać na poniższym wykresie 1-godzinnym, gdzie właśnie ustanowione zostały nowe szczyty po przełamaniu oporu w pobliżu 1.0772.

Dynamiczny ruch wzrostowy został zapoczątkowany jeszcze przed odczytem wskaźnika zaufania konsumentów, a zatem to nie za jego sprawą odnotowujemy wzrosty na EURUSD.

Patrząc ze strony technicznej istnieje szansa na odreagowanie i korektę ostatniego impulsu wzrostowego. Wsparcie przy takim scenariuszu stanowić będzie przełamany opór przy 1.0772, natomiast kolejny istotny poziom obrony znajduje się w pobliżu 1.0718.


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here