Naga MarketsZgodnie z raportem opublikowanym przez Conference Board, lipcowe wartości wskaźnika zaufania amerykańskich konsumentów notowały wyraźną aprecjację do pułapu 121,10 (prognoza 116,50). Siły raportowi odbiera jedynie fakt, że rezultaty czerwcowe rewidowano spadkowo z 118,90 do 117,30.


Dobre informacje dla dolara amerykańskiego

W ostatnim czasie USD nie może liczyć raczej na przychylność danych makroekonomicznych. Tym razem było jednak inaczej – oprócz zaufania konsumentów, wzrastały również wskaźniki oceniające bieżącą sytuację gospodarczą (z 143,90 do 147,80) oraz oczekiwania biznesowe (z 100,60 do 103,30).

Wynikom co prawda brakuje jeszcze kilku punktów do kilkunastoletnich szczytów z marca, jednak trend wzrostowy jest nadal wyraźnie kontynuowany.

Źródło: investing.com

Pomimo pozytywnych danych, na USD nie obserwowano wyraźniejszego umocnienia (a jedynie marginalne). GBP/USD i EUR/USD osuwały się zaledwie o kilka pipsów po publikacji wskaźników Conference Board. Najsilniejszą reakcję obserwowano w przypadku USD/JPY, który próbuje rozrysować nowe maksima sesyjne walcząc ze strefą oporu z wykresu D1 (Fibo + poziom horyzontalny):

USD/JPY M15

Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here