Naga MarketsWskaźnik RSI: Podstawowe narzędzie analizy technicznejW poniższym filmie omówiono wskaźnik tradingowy RSI, jeden z najbardziej popularnych wskaźników analizy technicznej. RSI to skrót od anglojęzycznej nazwy relative strenght indeks, który wśród polskich inwestorów znany jest jako wskaźnik siły relatywnej. Wykorzystuje się go do pomiaru zakresu zmian cen danego aktywa lub akcji.

  • David Jones, główny analityk Capital.com, wyjaśnia początkującym traderom czym jest wskaźnik RSI oraz jak można go wykorzystać
  • RSI jest jednym z podstawowych i głównych narzędzi analizy technicznej, który uzupełnia klasyczną analizę i często służy do budowy bardziej złożonych wskaźników lub systemów tradingowych
  • RSI dostarcza informacji o sile ruchu ceny na wykresie

RSI: Podstawowe informacje na temat wskaźnika

Standardowe ustawienie RSI wynosi 14-okresów co znaczy, że wskaźnik bierze pod uwagę wartości z 14 ostatnich świec lub też okresów czasowych.

Chcąc wiedzieć jak handlować ze wskaźnikiem RSI, trzeba najpierw wiedzieć, jak odczytać i interpretować jego odczyty w zakresie od 0 do 100. Ponadto, różne wykresy mogą wymagać różnych ustawień, więc porozmawiamy również o tym, jakie ustawienia wskaźnika RSI są odpowiednie dla różnych sytuacji – komentuje David Jones.

Capital.com
Capital.com - handluj już od 80 PLN! SPRAWDŹ NAS

Dla przykładu jeśli wszystkie 14 świec było byczych, RSI będzie wskazywał wartość 100. Jeśli jednak wszystkie 14 świec było niedźwiedzich, RSI wskazałby 0 (lub stosunkowo blisko wartości 100 i 0). Kiedy jednak RSI ma wartość 50 oznacza to, że 7 ostatnich świec było wzrostowych, 7 niedźwiedzich, a wartość średniego zysku i straty i była jednakowa.

Ogólna idea jest bardzo prosta: jeżeli wskaźnik przekracza wartość 70, to wykres danego aktywa jest silnie wykupiony, co może sugerować zbliżającą się korektę spadkową. Z kolei spadek poniżej wartości 30 oznacza silne wyprzedanie i może być sygnałem do zbliżającej się korekty wzrostowej.

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA CAPITAL.COM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKGHM ma list intencyjny z 15 samorządami ws. rozwoju OZE
Następny artykułSandbox Blockchain: Rusza nabór do pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here