Naga Markets

niemiecka flaga na tle niebaPodczas wczesnych godzin piątkowej sesji handlowej inwestorzy oczekiwali dane dotyczące cen producentów w Niemczech (PPI). Według opublikowanego przez krajowy urząd statystyczny Destatis raportu, wskaźnik PPI wzrósł o 33,5% w kwietniu. Indeks DAX zdaje się jednak nie reagować na dane podchodząc do nieco wyższych poziomów po wejściu rynku europejskiego.

  • Piątkowe dane, na które oczekiwali inwestorzy zostały opublikowane po godzinie 09:00
  • Według nich wskaźnik PPI wzrósł o 33,5% w kwietniu
  • Niemiecki indeks nie reaguje we wczesnych godzinach handlowych
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Wzrost cen producentów w Niemczech

Kolejny miesiąc, kolejny wzrost cen producentów, a wpływ konfliktu rosyjsko-ukraińskiego jest nadal odczuwalny. Jak wynika z piątkowych danych ceny producentów w Niemczech wzrosły o 33,5% w kwietniu w porównaniu do tego samego miesiąca rok wcześniej, jak podał rano krajowy urząd statystyczny Destatis. W ujęciu miesięcznym, wskaźnik cen producentów wzrósł o 2,8% w kwietniu 2022 roku.wykres Germany PPI 20.05.2022
Germany PPI 20.05.2022, Forexlive

 

Analizując raport czytamy, że ceny energii wzrosły o 87,3% rok do roku i o 2,5% miesiąc do miesiąca. Do wysokiego wzrostu cen energii przyczynił się gwałtowny wzrost kosztów gazu ziemnego (dystrybucja), który w tym samym miesiącu wyniósł 154,8%.

wykres Kurs indeksu DAX 20.05.2022
Kurs indeksu DAX 20.05.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Z kolei ceny energii elektrycznej wzrosły o 87,7%. Ceny dóbr pośrednich wzrosły o 26% w ujęciu rocznym, co wynikało ze skoku cen metali o 43,3%.

Autor poleca również:

NED

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCreotech wybrany jako podwykonawca Politechniki Wrocławskiej w projekcie dla ESA
Następny artykułRafał Zaorski stawia 40 mln PLN na wzrost WIG20 ponad 2000 pkt
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here